Güney Kore’de 11 kripto para borsası kapatılıyor

Güney Kore’de sahte müşterek hesaplar kullanan 11 kripto para borsasının kaptılacağı bildirildi. Ülkenin yerel medyasından The Korea Herald’ın sektör kaynaklarına dayandırdığı haberine göre bu borsaların faaliyetleri, finans piyasalarını düzenleyen kurum FSC’nin yakın zaman önce yasa dışı işlemlere ilişkin tespitlerde bulunması ve daha katı düzenlemeler uygulamasından dolayı sonlanacak.

Kaynaklar, orta ölçekli bu borsaların isimlerinin henüz açıklanmadığını fakat FSC’den faaliyet izni almalarının imkansız olduğunu söylüyor.

Güney Kore’de iş yapan Bithumb, Upbit, Coinone ve Korbit hariç olmak üzere borsaların çoğunun bu sene düzenlemelere uyum sağlayamayacak olmalarından dolayı zincirleme şekilde kapatılacağı öngörülüyor. Şimdiden birkaç orta ölçekli borsa, faaliyetlerini sonlandıracaklarını bildirdi.

Örneğin Darlbit, geçen ayın başlarında para çekme ve yatırma işlemlerini durduracağını açıkladıktan sonra 15 Temmuz’da kapandı. CPDAX, Cuma günü hizmetlerini 1 Eylül’den itibaren sona erdireceğini bildirdi. Bir diğer borsa Bitsonic, Cuma günü resmi Telegram kanalı aracılığıyla sistemlerini yenileyeceğini öne sürerek geçici olarak hizmet vermeyi durduracağını duyurdu.

Yerel borsaların faaliyetlerine devam etmek için 24 Eylül’e kadar FSC’den onay almaları gerekiyor. FSC’den onay almak da belirli kuralları yerine getirmekten geçiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl