Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Güney Koreli SK Square’den alt şirketlerine: Herkes metaverse’e geçsin!

1 Kasım'da kurulan ve Güney Kore'nin en büyük borsalarından biri olan Korbit'e kısa süre önce büyük bir yatırım yapan SK Square, metaverse hamlelerine devam ediyor. Şirket son olarak, portföyü altında bulunan tüm firmaların bir metaverse varlığına sahip olması gerektiğini belirtti ve onlardan bu yönde adımlar atmalarını talep etti.

Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan SK Telecom’un 1 Kasım tarihinde kurduğu ve adeta kurulur kurulmaz Korbit borsasının yüzde 35’ini satın alan, aynı zamanda Onmind adlı 3 boyutlu dijital insan üretim şirketine yaklaşık 7 milyon dolarlık yatırım yapan SK Square şirketi, şimdi de bünyesindeki şirketlerden metaverse alanına yatırım yapmalarını ve bu alanda gelişmelerini talep etti.

“Cep telefonu yerine metaverse’de olacaklar”

ABD medyasından Bloomberg’e konuşan SK Square yöneticisi Huh Seok-joon, bünyeleri altındaki her şirketin metaverse endüstrisine dahil olmasını istediğini belirtti:

“Artık işlerimizin metaverse’de yürütülmesi gerekiyor. Gelecekte müşteriler, şirketlerle cep telefonları üzerinden değil, metaverse ile etkileşime geçecek. Her platformun da kendi kripto parası olacak”

Bilindiği üzere SK Gruop son dönemdeki atılımlarıyla beraber, Güney Kore’deki, ilaç, lojistik ve imalat gibi işler yapan geleneksel holdinglerin teri bir politika yürütüyor. Bloomberg haberinde ayrıca, SK Square’in, en büyük hisse sahibi olduğu çip üreticisi SK Hynix’in yanısıra, bir alışveriş sitesi olan 11street ve bir seyahat hizmetleri sağlayıcısı olan TMap Mobility gibi şirketlerde hisse sahibi olduğunun bilgisini verdi.

Metaverse terimi son birkaç senede kripto para literatüründe hızla yayılmaya başladı ancak asıl patlama kısa süre önce Facebook’un, ana şirketinin adını Meta olarak değiştirmesi ve bu alana ciddi yatırımlar yapacağını açıklamasıyla geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl