Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Güney Koreli yetkililer, 47 milyon dolarlık kripto paraya el koydu

Güney Koreli yetkililer, vergi kaçırmakla suçlanan 12 bin vatandaşın 53 milyar wonluk (47 milyon dolar) kripto parasına el koydu.

Financial Times’ın bildirdiğine göre ele geçirme, aylar süren soruşturmanın ardından geldi. Yetkililer, bunun Kore tarihindeki vergisel amaçlarla yapılan en büyük kripto para haczi olduğunu aktardı. Ayrıca kripto para sahiplerinin, varlıklarını gizlemek için hesap sahiplerinden kimlik numarası almayan yerel borsaları kullandıkları ifade edildi. Müfettişler, vergi kaçırdığı iddia edilen kişileri bulmak için kimlik numaraları yerine cep telefonu numaralarını kullandı. Vergi kaçırdığı söylenen kripto para yatırımcıları arasında 17 bin dolardan fazla vergi borcu ve 440 bin dolarlık kripto parası olan, çok izlenen bir alışveriş kanalı program sunucusunun da bulunduğu açıklandı.

Güney Kore’de son dönemde kripto para sektörüne karşı önlemler sıkılaştı. Kripto para borsaları için yeni düzenlemeler getirildi. Ülkede faaliyet gösterecek tüm borsaların Eylül ayına kadar belirli standartların karşılandığını gösteren lisans alma zorunluluğu getirildi. Bazı borsalar, regülatör baskılarından sonra çok sayıda kripto parayı da platformundan çıkardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl