Gürcistan başbakanından Ripple CEO’su Garlinghouse’a teklif

İsviçre'nin Davos şehrinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'na katılan isimler arasında Gürcistan heyeti de vardı. Ülke medyasında yer alan haberlere göre, Gürcistan başbakanı Irakli Garibashvili'nin liderlik ettiği heyet, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ile buluştu ve ona Ripple'ın ülkede bir merkez açması yönünde teklifte bulundu.

Davos’ta devam eden Dünya Ekonomi Forumu, kripto paraların da ciddi şekilde konuşulduğu bir yer alırken, ülke yönetimleri de yeni fırsatlar ve bağlantılar elde etmek için görüşmelerde bulunuyor. Bu bağlardan biri ise Gürcistan ile Ripple arasında sağlanabilir.

“Gürcistan’da merkez açın”

Gürcistan medyasında yer alan haberlere göre; ülkenin başbakanı Irakli Garibashvili liderliğinde Davos’ta bulunan heyet, dün Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile buluştu ve bir toplantı yaptı. Toplantının fotoğrafları da yayımlanırken, Gürcistan başbakanının Garlinghouse’e Ripple’ın ülkede bir merkez açması yönünde teklifte bulunduğu belirtildi.

Gürcistan’ın yatırım yapmak için çok uygun bir ülke olduğunu belirten başbakan, hem gelişmekte olan hem de istikrarlı bir ülkenin Ripple’ın da lehine olacağını belirtti ve ayrıca Avrupa Birliği’ne yapılan adaylık başvurusundan da bahsetti.

Dijital varlıkların Gürcistan piyasasında her geçen gün daha fazla benimsendiğini belirten Garibashvili, ülkesinin finansal hizmetler ve inovatif endüstriler için de bir merkez olma yolunda ilerlediğini söyledi.

“Tapuda blok zinciri kullanan ilk ülkeyiz”

Başbakan ayrıca, ülkesinin dünyada blok zinciri teknolojisini kamu hizmetlerinde kullanan ilk ülke olduğunu da belirtti ve “Tapu süreçlerinde blok zinciri teknolojisini kullanıyoruz ve bu sayede maliyetleri yüzde 30 azaltmış durumdayız. Kamuda bu teknolojiyi kullanan dünyadaki ilk ülkeyiz” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl