Kripto para cüzdanı MyEtherWallet’ın DNS sunucuları hack’lendi

Popüler kripto para cüzdanı MyEtherWallet, birkaç DNS sunucusunun saldırıya uğradığını ve kullanıcıların bir kimlik avı sitesine yönlendirilme riskinin olduğunu belirten bir uyarı tweet'i paylaştı.

Popüler Ethereum blockchain arayüzü ve kripto para cüzdanı MyEtherWallet, birkaç DNS sunucusunun saldırıya uğradığını ve kullanıcıların bir kimlik avı sitesine yönlendirilme riskinin olduğunu belirten bir uyarı tweet’i paylaştı.

MyEtherWallet, hangi sunucuların hedeflendiğinin bulunmaya çalışıldığını ve hack sorununu en yakın zamanda gidermek için çaba gösterildiğini bildirdi.

Birçok MyEtherWallet kullanıcısı Reddit ve diğer platformlarda gün boyu aktif durumdalardı ve kullanıcılar MyEtherWallet ekibinden daha fazla ayrıntı bekliyorlar.

Çoğu MyEtherWallet kullanıcısı güvenlik risklerinden dolayı hesaplarına giriş yapmama kararı aldı.

Giriş yapmaya çalışanlar ise birbirlerine, MyEtherWallet’ın çevrimdışı kullanılması ve SSL bağlantısının her zaman yeşil olduğunu kontrol etmeleri yönünde tavsiyelerde bulundular.

MyEtherWallet tarafından onaylanan hack olayı, Ocak ayında altcoin Ethereum Blue geliştiricileri tarafından ortaya atılan MyEtherWallet seviyesindeki bir DNS hack’inin iddialarını hatırlatıyor. MyEtherWallet bu iddiaları ‘aptal bir yalan’ olarak reddetmişti.

Reddit’teki son gelişmelere göre Google’ın herkese açık DNS’si artık doğru ISP’ye çözümleniyor gibi görünüyor, ancak MyEtherWallet tarafından DNS saldırısının çözüldüğüne dair resmi bir açıklama yok.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl