Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hacker’lar, Bitcoin çalmak için cep telefonu numaralarını kullanıyor

Cep telefonu numaraları internet sitelerinde yapılan işlemler için bir güvenlik önlemi olarak sıkça kullanılıyor. Bitcoin borsalarında da kullanıcılar, bir güvenlik önlemi amacıyla bu yola başvuruyor. Ancak SMS üzerinden çalışan bu sistem ne kadar güvenli? En büyük zaafiyet cep telefonları Durum pek sanılan gibi değil. Dijital para yatırımcıları ve girişimcileri için bir cep telefonu numarası artık en büyük güvenlik zaafiyeti konumunda. Hacker’lar, siteye girişte kullandılan güvenlik numarasının kendi cep telefonlarına gönderilmesini sağlayan bir sistem geliştirdi. Bu sistem sayesinde kullanıcıların hesaplarına kolaylıkla...

Cep telefonu numaraları internet sitelerinde yapılan işlemler için bir güvenlik önlemi olarak sıkça kullanılıyor. Bitcoin borsalarında da kullanıcılar, bir güvenlik önlemi amacıyla bu yola başvuruyor. Ancak SMS üzerinden çalışan bu sistem ne kadar güvenli?

En büyük zaafiyet cep telefonları

Durum pek sanılan gibi değil. Dijital para yatırımcıları ve girişimcileri için bir cep telefonu numarası artık en büyük güvenlik zaafiyeti konumunda.

Hacker’lar, siteye girişte kullandılan güvenlik numarasının kendi cep telefonlarına gönderilmesini sağlayan bir sistem geliştirdi. Bu sistem sayesinde kullanıcıların hesaplarına kolaylıkla erişebilen hacker’lar, birçok hesabı boşalttı.

New York Times’da yer alan bir haberde, Joby Weeks ismindeki bir girişimcinin bu yöntemle değeri 1 milyon Dolar’ı bulan dijital paraları kaybettiği bildirildi.

Daha önce de bir Coinbase kullanıcısı aynı yöntemlde 8 bin Dolar’ını çaldırmıştı.

Dijital para işlemleri geri döndürülemez. Dolayısıyla hacker kurbanları için yapılabilecek hiçbir şey yok.

En popüler Bitcoin cüzdanlarından biri olan Coinbase, son zamanlarda kullanıcılarından cep telefonu numaralarını hesaplarından kaldırmalarını istedi.

Uzmanlar, Bitcoin borsalarında cep telefonu numalarından ziyade Google Authenticator gibi uygulamaların kullanılması gerektiğini ifade ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl