HackJuno Türkiye sona erdi, kazananlar belli oldu

Bağımsız blok zincirlerinin oluşturulmasını ve bu blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan Cosmos ekosisteminin önemli bir parçası olan Juno Network’ün hackhathon organizasyonu HackJuno Türkiye tamamlandı.

Dünya üzerinde topluluk onaylı ilk hackathon olma özelliği de taşıyan hackathon’a çok sayıda üniversite blok zinciri kulüplerinin ekipleri katıldı. 20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen hackathon’da toplamda 60’a yakın yarışmacıdan oluşan ekipler, en iyi projeleri geliştirmek için yarıştı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Blokzinciri Teknolojileri ve İnovasyon Merkezi’nde (İstanbul BTC) düzenlenen HackJuno Türkiye’nin kazananları ise GameFi ve SocialFi olmak üzere iki ayrı kategoride belirlendi.

Kazananları belirleyen juri heyetinde İstanbul BTC Kurucusu ve Direktörü Doç. Dr. Emre Akadal, İstanbul BTC Kurucusu ve İş Geliştirme Direktörü Enes Özkan, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Prof. Dr. Fatma Özkul, The Mindstone Blockchain Labs CEO’su Tansel Kaya, Halborn Kıdemli Siber Güvenlik Mühendisi Alpcan Onaran, dYdX Türkiye Lideri Doruk İşmen ve Game Factory Kurucu Ortağı Murat Kahraman yer aldı.

Kazananlar Çankaya, Yıldız Teknik ve Uludağ oldu

GameFi kategorisinin kazananı, Çankaya Üniversitesi Blockchain Topluluğu, SocialFi kategorisinin kazananları ise Yıldız Teknik Üniversitesi Blockchain Kulübü ve Uludağ Üniversitesi Blockchain Kulübü oldu. Ekiplerin her biri 5000 JUNO’luk (yaklaşık 50 bin TL) ödül elde ettiler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl