Haftalık fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum ve Litecoin (31 Ağustos 2017)

Cointelegraph’dan Vladimir Smerkis, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de haftalık analizini yayınladı. Smerkis’in bu analizi yazdığı sıralarda Bitcoin, 4546$, Ethereum 384$ ve Litecoin, 63$’dan işlem görüyordu. BTC/USD Birden fazla tekrar testinden sonra 4400$’da güçlü bir destek bölgesi oluştu. BTC/USD paritesindeki yeni direnç bölgesinin ise 4650$ olduğu varsayılabilir. Teknik olarak fotoğraf şu şekilde:...

Cointelegraph’dan Vladimir Smerkis, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de haftalık analizini yayınladı. Smerkis’in bu analizi yazdığı sıralarda Bitcoin, 4546$, Ethereum 384$ ve Litecoin, 63$’dan işlem görüyordu.

BTC/USD

Birden fazla tekrar testinden sonra 4400$’da güçlü bir destek bölgesi oluştu. BTC/USD paritesindeki yeni direnç bölgesinin ise 4650$ olduğu varsayılabilir.

Teknik olarak fotoğraf şu şekilde:

-Destek bölgesi 4400$.

-Direnç bölgesi 4650$

-Küresel olarak yükseliş eğilimi sürüyor. Fakat hareket biraz yavaşladı. Muhtemelen BTC’den altcoin’lere bir para akışı söz konusu.Ne bekleyebiliriz:

-Önümüzdeki hafta en olası fiyat artışı 4400-4650$ aralığında. BTC, Ağustos ayındaki etkileyici büyümenin ardından yazın son saatlerinde herhangi bir hızlı fiyat hareketi yapmadan destek ve direniş bölgelerinde testler gerçekleştirecek.

-Artış baskısı 4650$’lık bölgeyi vurabilir. Bunun dışında başka tetikleyiciler yok. Fiyata etki edebilecek bir haber yok. O bölgeye bir çarpmanın gerçekleşmesi halinde bunun yanıltıcı olması muhtemel.

Olayların gidişatını derinden değiştirebilecek tek faktör bazı yeni haberler.

ETH/USD

Çok beklenen Metropolis haberlerinin yayınlanmasının ardından Ethereum’un yukarı yönlü hareketi güçlendi. Hacimleri göz önüne alırsak tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğiz.

Durum şöyle:

-Haberlerin ardından ETH’de süper bir yükseliş trendi gözlemliyoruz. Olumlu haberler, daima alımlar için iyi bir temel oluşturur.

-Düzeltme için bariz bir tetikleyici yok.

-Büyüme oldukça güçlü. Piyasada alıcı hakimiyeti canlı.Ne bekleyebiliriz:

-Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması en olası senaryo. Tüm faktörler bunu gösteriyor.

-Düzeltme için belirgin bir neden yok. Metropolis, başlatılmadan önce bir düşüş pek olası değil.

LTC/USD

Kripto pazarının ana hedge varlığı sonunda büyüme gösteriyor. 55$’lık bir destek bölgesi ve 65$’lık bir direnç bölgesi görüyoruz. Charlie Lee’nin Lightning Network hakkındaki tweet’leri işini yapıyor.

Teknik durum:

-Genel olarak her şey oldukça iyi. LTC sağlam bir varlık. Haberler olumlu.

-Nisan ayından bu yana LTC’de çok uzun ve güçlü bir artış trendi oluştu. Bu bir dijital para birimi için ender görülen bir kararlılık.Ne bekleyebiliriz:

-65$’lık testler ve muhtemelen yukarı doğru hareket.

-Oynaklığın azalması ve muhtemelen 55-65$ arasında bir kanal oluşumu. LTC için çok tipik bir davranış.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun