Hakim, SEC’nin kabul etmediği Ripple talebini onayladı

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında 1,5 seneden bu yana devam eden davada yeni bir gelişme daha yaşandı ve hakim Netburn, Ripple'ın, SEC yetkililerinin yaptığı 7 adet konuşmanın yer aldığı iki video platformu yetkilisinin davaya çağrılması talebini kabul etti.

Ripple ve SEC arasında devam eden “kayıtsız menkul kıymet satışı” davasında, mahkeme hakimlerinden Sarah Netburn, Ripple’ın Temmuz ayındaki bir talebini kabul etti. Ripple şirketi, SEC yetkililerin kamuya açık olarak yaptıkları 7 adet konuşmanın görüntülerinin doğrulanması için iki adet tarafsız kişiye mahkeme celbi gönderilmesini talep etmişti.

SEC istememişti

Dava sürecini başından bu yana takip eden ve Twitter hesabından bilgilendirmelerde bulunan avukat James Filan; Ripple’ın bu talebinin, SEC’nin çeşitli itirazlarından sonra geldiğini söyledi.

SEC, Ripple’ın hem keşif sürecini yeniden başlatmak istediğini belirtmiş hem de videoların doğrulanma süreciyle ilgili mahkemenin belirli süreçlerinden feragat edilmesini talep etmişti. SEC konuyla ilgili Temmuz ayındaki bir mahkeme ifadesinde, videoların doğrulanmasının, Ripple’ın iki video platformunda yer alan bu videoların indirilmesinden sonra mümkün olabileceğini de belirtmişti.

Ripple da yaptığı açıklamada videoların doğrulanma süreçlerinin, keşif süreciyle bir ilgisi bulunmadığını ve zaman olarak da mahkemeyi uzatmadığını belirtti. Hakim Netburn de SEC’nin, “Savunma tarafı keşif sürecini yeniden başlatmak istiyor” iddiasını reddetti ve bu kararı verdi.

ABD basınındaki haberlerde videoların bir bölümünün Youtube’da olduğu belirtilirken, diğer platformun adından ise bahsedilmiyor. Videoların içeriği tam olarak bilinmese de, SEC yetkililerinin ZRP konusunda bazı konuşmalar yaptıkları tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl