Hakimden Celsius’un Bitcoin satışına onay

Haziran ayında platformdan çekim işlemlerini durduran ve Temmuz ayında da iflas başvurusunda bulunan Celsius'un mahkemeye yaptığı "madencilikten gelen Bitcoin'lerin satışı talebi"ne olumlu cevap geldi. Şirket, madencilik yaparak çıkardığı Bitcoin'leri satabilecek.

Terra LUNA çöküşünün sert şekidle etkilediği büyük platformlardan biri olan ancak dün Financial Times haberinde CEO Mashinsky’nin Ocak ayında tüm trade işlemlerini tek başına yönettiği yönünde skandala varacak iddiaların da yer aldığı Celsius, kısa vadede şirkete nefes aldıracak bir onay aldı.

Hakimden kısa vade vurgusu ve onay

New York İflas Mahkemesi hakimi Martin Glenn, Celsius’un madencilikten elde edilen Bitcoin’lerin satılarak kazanç elde edilmesi talebine onay verdi. Hakim Glenn bu adımın kısa vadede şirkete beklenen yararı sağlamayacağını düşündüğünü söylese de, Celsius’un bu stratejisine saygı duyduğunu ve sürecin bu şekilde ilerlemesine izin vereceğini kaydetti. Bilindiği gibi kripto borç verme platformu daha önce birçok kez Bitcon madencilik operasyonlarının iflas sürecinde çok kritik olduğunu belirtmişti.

Önemsiz varlıkların satışına izin yok

Hakim bu onayına rağmen madencilikten gelen BTC’lerin satışını sınırlı tuttu. Yargıç Glenn ayrıca, şirketin önemsiz ve ihmal edilebilir varlıkların satışı konusunda talep ettiği satış onayına da izin vermedi. Bilindiği gibi, iflas mahkemesi Celsius’un varlık ve diğer şirketlerdeki yatırımlarını satmasına ilk günden yasak getirmişti.

“Celsius şeffaf değil”

Hakim Glenn açıklamasında, Celsius’un Bitcoin satışına izin verdiğini ancak diğer varlıklar konusunda yeterince şeffaf olmamasından ötürü benzer bir karar vermeyeceğini belirtti. Celsius’un satış talebinde bulunduğu ve ret cevabı aldığı bu varlıkların değerinin 210 milyon doalr civarında olduğu belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl