Hal Finney’nin eşinden yeni tweet’ler: Bitcoin organizasyonu geliyor

Geçtiğimiz haftalarda, yıllar sonra tweet atılan Hal Finney'nin hesabını eşinin kullandığının anlaşılmasının ardından Fran Finney yeni bir projeyle daha takipçilerin karşısına çıktı.

2009 yılında attığı “Running Bitcoin” tweet’i hala akıllarda olan ve Twitter’da hala RT ve Fav alan Hal Finney, yıllar sonra da anılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Hal Finney’nin hesabından tweet atan eşi Fran Finney ise takipçilerin karşısına yeni bir organizasyonla çıktı.

“Bitcoin bağışları ALS araştırmalarına harcanacak”

2014 yılında Hal Finney’nin hayatını kaybetmesine neden olan ALS hastalığı için bir koşu organizasyonu düzenleyeceğini belirten Fran Finney, Bitcoin bağışı toplamak istediğini belirtti ve şunları söyledi:

“Kocam için düzenlediğim bir organizasyonu sizlere duyurmak istiyorum. Sizin verdiğiniz desteği görseydi kesinlikle çok mutlu olurdu. Bildiğiniz gibi 2009’da ona ALS teşhisi kondu. Cesurca savaştı ve bu şekilde 2014’te hayatını kaybetti. Organizasyonun adı ‘Running Bitcoin’ olacak ve yarı maraton koşusu şeklinde yapılacak. Maksat, olabildiğince fazla katılım olması ve Bitcoin ile toplanan bağışların ALS araştırmalarına harcanması…”

Bilindiği üzere Bitcoin’in erken geliştiricilerinden biri olan ve hatta Satoshi Nakamoto’yla ilk Bitcoin işlemini gerçekleştiren Hal Finney, vücudun kas sisteminin bir nevi felç geçirmesine nedne olan ALS hastalığından ötürü 58 yaşında hayatını kaybetmişti.

Finney, Bitcoin için 10 milyon dolarlık fiyat tahmini yapmış ve Bitcoin’in toplam piyasa değerinin de 100 trilyon dolar ile 300 trilyon dolar arasında olabileceğini belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl