Hala bulunamayan Do Kwon’un Dubai’den aktarmalı gidişi tespit edildi!

Terra LUNA kurucusu Do Kwon'un nerede olduğu konusu hala tartışılmaya devam ederken Güney Kore savcılığı ise Kwon'un son olarak Dubai'den aktarmalı olarak bilinmeyen bir yere geçtiğini tespit etti.

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda nerede olduğunu söylemek istemediğini çünkü bunun ortaya çıkmasıyla o yerde yaşamanın kendisi için imkansız hale geldiğini söyleyen Do Kwon’un etrafındaki çember her geçen gün daralıyor.

Güney Kore’de Kwon için dolandırıcılık ve Sermaye Piyasaları Yasası’nın ihlali soruşturması açan savcılığın Kwon’un geçen ay Singapur’dan ayrıldığını ve buradan Dubai’ye geçtiğini tespit ettiği belirtildi. Kwon’un Dubai’ye giriş yaptığına dair ise bir bulgu henüz yok. Terra kurucusunun Dubai üzerinden aktarmalı olarak bilinmeyen başka bir ülkeye geçtiği tahmin ediliyor.

Sadece resmi organlar aramıyor

Kendisi için Interpol tarafından kırmızı bültenle arama emri de çıkarılan Kwon’u sadece devletlerin resmi kurumları aramıyor. Binlerce mağdurdan oluşan “UST İade Grubu” adındaki bir oluşum da Kwon’un nerede olableceğine dair en küçük bilgileri birleştirip ona ulaşmanın yollarını arıyor.

Bu grubun son araştırmalarının da Do kwon’un izinin Dubai’de olduğunu gösterdiği belirtilmişti.

Kwon son katıldığı podcast’te nerede olduğu hakkında herhangi bir bilgi vermemiş kendisi için çıkarılan arama emri konusunda ise “Ben emri görmedim. Haberleri medyadan takip ediyorum, onların da hepsinin doğru olup olmadığını bilmiyoruz” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl