Halka arzcılar dikkat: Sur Tatil Evleri’nden korkutan hareket!

SURGY halka arz

Sur Tatil Evleri uzun zamandır görmediğimiz bir açılış yaparak halka arz yatırımcısını korkuttu. 2023 yılına tavan serileriyle damga vuran halka arzlar tüm hızıyla devam ederken Sur Tatil Evleri’nden işlem görmeye başladığı ilk gün şaşırtan bir açılış geldi. Sosyal medyada “halka arz furyası bu açılışla sona erer” yorumları yapılırken SURGY hissesi gün içinde tavan yaptı. Hareketli bir gün geçiren Sur Tatil Evleri hissesi, 49,18 TL ile halka arz edilmişti ve ilk işlem gününü 54,05 TL ile kapattı. SURGY hissesinin onaylı izahnamesinde 30 gün fiyat istikrarı vaad edilmişti ve bu vaat yerine getirildi. İlk günden hisse ile vedalaşan küçük yatırımcı pişmanlık yaşadı.

Tavan yaptıktan sonra alım emirleri biriken SURGY hissesi için kapanışta tavanda 2 milyon 442 bin lot birikti. SURGY’nin yarın güne yükselişle başlaması bekleniyor.

Benzeri Mayıs ayında da yaşanmıştı

Yılın ilk yarısındaki halka arzlarda da tavan serileri görülmüştü. Ancak Mayıs ayına gelindiğinde bazı halka arzlar yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştı. BigChefs (BIGCH) ilk gün tavan olmuş, ikinci gün tavanı bozmuştu. Yine aynı dönemde halka arz olan CW Enerji 3. işlem gününde tavan serisini sona erdirmişti. Bunlardan bir süre sonra halka arz olan Bien Yapı da ilk işlem gününde tavan yapmayarak yatırımcısını üzmüştü.

Önceki yıllarda da halka arzların popüler olduğu dönemlerde şaşırtıcı açılışlara imza atan şirketler olmuştu. Bunlardan en meşhuru ve halka arz furyasını bitiren hisse olarak TUREX hala hafızalardaki yerini koruyor. İlk işlem gününde tabana kadar düşen TUREX hissesi o dönem gerçekleşen diğer halka arzları da olumsuz etkilemişti. TUREX ile aynı dönem halka arz olan ve güçlü şirket yapısı ile dikkat çeken Kalekim (KLKIM) de dönemin olumsuz havasından etkilenmiş ve hisseden beklenen performansı uzun bir süre gösterememişti.

Borsa İstanbul’da SURGY için tören düzenlendi

Sur Tatil Evleri GYO için SURGY koduyla borsada işlem görmeye başlamadan önce Borsa İstanbul binasında gong töreni düzenlendi. Açılış gongunu, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve Sur Yapı yöneticileri birlikte çaldı.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, büyüyen ve nitelik kazanan gayrimenkul sektöründeki büyük fırsatlardan pay almayı hedeflediklerini belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl