Arthur Hayes’den Bitcoin halving tahmini: Her zaman tersi olur

Ünlü trader ve yatırımcı Arthur Hayes, halving öncesi ve sonrasında kripto para fiyatlarında düşüş beklediğini dile getirdi. Hayes, "Piyasa katılımcılarının büyük bölümü yükseliş bekliyorsa her zaman tersi olur" dedi.

Kripto para dünyası Bitcoin’de 19-20 Nisan günlerinde gerçekleşmesi beklenen halving ve onun piyasaya olan etkilerini merakla beklerken konuyla alakalı ilgi çekecek bir yorum da Arthur Hayes’den geldi. Hayes, halving öncesi ve sonrasındaki süreçte kripto para piyasalarında düşüş beklediğini dile getirdi.

“Satış üstüne satış tetiklenebilir”

Dün yazdığı kişisel blog yazısında yine Fed ile ABD Hazine Bakanlığı’nı sert şekilde eleştiren Hayes, “Onların yapacağı bazı hileli oyunlarla fiyatlar düşecektir. Piyasada bir anda satış üstüne satış tetiklenebilir” dedi. Bu tarz bir satışın birkaç haftalık etkisinin olacağını düşündüğünü belirten Hayes daha sonra ise yükseliş beklediğini yazdı:

“Halving genelde ABD’de dolar lkiditesinin kısıtlı olduğu dönemlere denk geliyor. Yine öyle oldu. Herkesin yükseliş beklediği bir dönem söz konusu ama her zaman tersi olur. Bu nedenle ben birkaç hafta düşüş bekliyorum. Dediğim gibi düşüşler birkaç hafta ile sınırlı kalacaktır. Yanılabilir miyim? Tabii ki evet. Hatta yanılmayı da isterim. Nisan ayının ikinci haftası, ABD’de vergi ödemeleri likiditeyi azaltacaktır. Fed sıkılaştırmayı artıracak. Para arzı azalacak”

“Mayıstan sonra yükseliş başlar”

Fed’in 1 Mayıs’taki toplantısının ardından parasal sıkılaşmada ciddi bir azalma beklediğini dile getiren Hayes, “Ben mayıs ayına kadar trade yapmayacağım. Fed ve Hazine Bakanlığı’nın birçok hileli numarasını görebiliriz. Ama 1 Mayıs’taki Fed toplantısının ardından parasal sıkılaşma azalacaktır. Hazine de, büyük ihtimalle 1 trilyon dolarlık bir likiditeyi piyasaya sürecektir. Bu durum, piyasaları yükseltecektir” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl