Güney Kore’nin en büyük 2. bankası kripto hizmeti verecek: Resmen açıklandı

Son dönemde kripto paralar konusunda olumlu adımların atıldığı Güney Kore'de, toplam kontrol ettiği varlık değeri 448 milyar dolar olan KEB Hana Bank, kripto saklama hizmetleri vereceğini açıkladı. Banka, BitGo şirketiyle ortaklık kurarken taraflar ortak açıklama da yaptılar.

Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası olan KEB Hana Bank da kripto adımı attı. Kurum, kripto alanında saklama ve güvenlik hizmetleri veren BitGo şirketiyle ortaklık kurdu.

Banka, 2024’ün ikinci yarısından itibaren kripto saklama hizmetleri verecek. Açıklama Seul’de düzenlenen Güney Kore Blockchain Haftası’nda bugün yapıldı.

Hana ve BitGo’dan yapılan ortak basın açıklamasında, “Ortaklık, Güney Kore’deki yerel dijital varlıkların küreselleşmesinde ve kurumsal tanıtım teşviğinde önemli bir dönüm noktası yaratacaktır” denildi.

Güney Kore’nin en büyük finansal kurumlarından bir tanesi olan Hana, geçtiğimiz sene 2.4 milyar dolarlık kâr açıklamıştı.

BitGo ayrıca kendi yaptığı basın açıklamasında Güney Kore’yi seçme sebeplerinin ülkede olumlu yönde ilerleyen regülasyonlar olduğunu belirtti. BitGo, ağustos ayında C Serisi fonlama turunda 100 milyon dolar yatırım almış ve piyasa değerini 1.75 milyar dolara çıkarmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl