Harmony hacker’ından Tornado’ya 30.000 ETH

Geçtiğimiz hafta Harmony'nin Horizon köprüsünden çalınan 100 milyon dolarlık varlıkların yaklaşık 3'te 1'ine tekabül eden 35 milyon dolarlık kısım, hacker'lar tarafından karıştırıcı hizmeti veren Tornado Cash'e ait olan adreslere gönderildi. Hacker'lar şu ana dek, 1 milyon dolarlık ödülü de kabul etmemiş gözüküyor.

hack (1)

Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Harmony blok zincirleri ağları arasındaki birlikte çalışabilirliği sağlayan Horizon köprüsünden geçen hafta çalınan fonların bir bölümü Tornado Cash’e taşınmaya başlandı. Fonların gittiği adreslerin, takibi bir seviyeden sonra imkansız hale getiren Tornado Cash adreslerine gönderildiği tespit edildi.

Blok zinciri güvenlik şirketi PackShield’dan verilen bilgilere göre, yaklaşık 30 bin Ethereum (35.4 milyon $), fonların gizlenmesi amacıyla Tornado Cash’e taşınmaya başlandı.

Harmony’den açıklama: Farkındayız

Harmony’den de konuyla ilgili bir açıklama yapıldı ve hacker’ların fonları Tornado Cash’e taşımaya başladıklarının görüldüğünü ve durumun farkında oldukları belirtildi:

“Blok zincirinde nasıl şeffaflık önemliyse, biz de kendi topluluğumuza karşı şeffaf olmak istiyoruz ve bu sebeple, onlardan sabırlı olmalarını rica ediyoruz. Şu anda ihtiyacımız olan soruşturmanın devamı için gizliliğin korunmasıdır”

Bilindiği üzere Harmony ekibi hacker’larla irtibata geçmiş ve onlara fonları geri göndermeleri karşılığında 1 milyon dolarlık ödül önermişti. Ancak hacker’lardan 1 haftalık süre boyunca hala cevap gelmedi ve hatta şimdi de fonlar mikserlere taşınmaya başladı. Tüm bu olanlar, hacker’ların 1 milyon dolarlık ödüle sıcak bakmadıklarını gösteriyor.

Harmony ayrıca, olay raporlama ekibine dayandırdığı bilgilendirmesinde ne akıllı kontrat kodlarında ne de Horizon platformunda herhangi bir açık tespit edildiği belirtmişti. Konuyla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl