Hazine Bakanı Nebati: Kripto para yasa tasarısı bitti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, çok konuşulan ve mecliste oturumlar düzenlenen kripto para yasa tasarısı hakkında konuştu. Nebati, "Son derlemeler yapılıyor, daha sonra meclise sunacağız ancak bizim açımızdan bitti" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto paralar konusunda hazırlanan yasa tasarısında sona gelindiğini açıkladı. TRT Haber’e konuşan Nebati gündeme ilişkin birçok soruyu yanıtlarken kripto paralara da değindi.

“Sayılı ülkelerden biri olacağız”

Kripto para yasa tasarısının hazır olduğunu ve hatta kendilerince bitmiş olduğunu belirten Nebati şu ifadeleri kullandı:

“Buradaki amacımız kriptodan vergi toplamaktan ziyade bunlarla ilgili soru işaretlerinin ortadan kaldırıldığı bir genel düzenlemenin yapıldığı ve tanımlamalarla herkesin aynı ifadelerden aynı anlamı çıkarmalarının sağlandığı bir üst yapı oluşturmak. Kripto ile ilgili dünyada henüz birkaç ülke düzenleme yapıyor. Dolayısıyla bu birincil düzenlemeyi gerçekleştirdiğimizde dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacağız. Şu anda son derlemeler yapılıyor. Bizim için bitti. Son olarak meclise göndereceğiz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl