Amber Group’a sürdürülebilirlik ödülü: Haziran’da neler oldu?

Amber Group sponsorluğunda

Küresel dijital varlık platformu Amber Group’ta Haziran ayı yoğun bir takvimde geçti. Dijital para kategorisinde sürdürülebilirlik ödülünün sahibi olan Amber Group, Celera Markets’ı satın almasıyla Hong Kong pazarında önemli bir adım attı. Ayrıca şirket, AML platformu Risktrail’de 90 puan ile sınıflandırılarak ilk 5’te yer buldu.

Şirket haberleri

Küresel dijital varlık platformu Amber Group, World Finance tarafından dijital para kategorisinde en sürdürülebilir şirkete layık görülen Sürdürülebilirlik Ödülü‘nü aldı.

Amber Group ayrıca, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından tam lisanslı bir finans grubu olan Celera Markets Limited‘i satın aldı ve Tip 1, 2, 4, 5 ve 9 adlı beş tür SFC lisansına sahip oldu.

Öte yandan blok zinciri analitik firması Hoptrail’in kripto odaklı AML platformu Risktrail’in risk puanlama metriğinin finansal hizmetler kategorisinde 90 puan kaydederek ilk 5 arasında yer aldı.

Ürün geliştirme ve ortaklıklar

Şirket, WhaleFin’de NFT işlevini kullanıma sunarak, kullanıcıların NFT’lerini tek bir platformda güvenli bir şekilde yatırmalarını, çekmelerini ve görüntülemelerini sağlamaya başladı. Cüzdan altyapısı için, derecelendirme kuruluşu A.M. Best’in A derecesi (mükemmel) verdiği, küresel sigorta şirketlerinden Lloyd’s of London’a bağlı Arch Syndicate 2012 ve Asya’da dijital varlık sigortası sağlayan ilk InsurTech şirketi OneDegree ile anlaştı. Söz konusu sigorta, Munich Re’nin ile çok yıllı bir reasürans ortaklığıyla destekleniyor.

Basından

  • Cointelegraph Magazine: Amber Group’tan Annabelle Huang’a 6 Soru
  • Finance Feeds: Amber Group, Hong Kong Merkezli Celera Markets’i Satın Aldı
  • Cryptonary: Amber Group, Hong Kong’lu Yetkililerin Onayıyla Celera Markets’ı Aldı
  • Yahoo Finance: Amber Group, Hong Kong’da Faaliyet Göstermek İçin Celera Markets Limited’i Satın Aldı
  • The Fintech Buzz: Amber Group Artık Müşterileri Adına Tutulan Dijital Varlıkları Sigortalıyor
  • Reinsurance News: Münih Re, Arch & OneDegree’nin Amber Group Dijital Varlık Korumasını Destekliyor
  • Law.com: Ant Group’tan Benjamin Bai, Kriptoya Dönüyor: Şimdi ya da Asla
  • Youtube: Globe Interview – Amber Group, Sophia Shluger
  • Amber Group Medium: Köprüler: Tasarımlar, Dengeler ve Fırsatlar

Etkinlikler ve medyada yansımalar

Singapur Blockchain Fest 2022 sponsoru olan ve Amber Group’un yönetici ortağı Annabelle Huang, bir sohbette Web 3.0 ekonomisi konusundaki düşüncelerini paylaştı.

Annabelle Huang, sonrasında J.P. Morgan Private Bank’ın dijital varlıkların görünümüne ilişkin panel tartışmasına katıldı. Macquarie Internet ve Dijital Varlıklar Konferansı’nda riske göre ayarlanmış getirileri artırmanın yolları üzerine bir panele dahil oldu.

Mercedes-Benz AG Blockchain Day 2022’de 5 “İlham Veren Kadın Düşünce Liderinden” biri olarak gösterilen Huang, ayrıca Bloomberg APAC Blockchain Forum 2022’de mevcut piyasayı ve piyasadan çıkarılan önemli dersleri tartışmak üzere bir panelde yer aldı.

Avrupa Genel Müdürü Sophia Shluger, Avrupa Aile Ofisi Yatırım Zirvesi’nde teknolojik gelişmeler üzerine bir panele katıldı. Shluger, akabinde Web 3.0’ın ne olduğu ve sektör için neden önemli olduğu konusunda AI Waves web seminerinde düşüncelerini paylaştı.

Sophia Shluger, Dünya Aile Ofisi Forumu’nda dijital varlıkların daha geniş kurumsal kabulü üzerine bir panele katıldı. Amber Group Avrupa Genel Müdürü Francesco Adiliberti, IR Küresel Konferansı’nda finansın geleceği üzerine bir panel tartışmasına, devamında ise Swiss Treasurer Forum’da bir mali işler sorumlusunun neden kripto ile ilgilenmesi gerektiğine dair bir panele katıldı.

Portekiz’deki operasyonların başındaki isim olan David Duarte, Dublin Tech Summit’te Web 3.0’ın geleceği ve internet dönüşümü üzerine bir panele dahil oldu.

Blockchain Güvenliği Başkanı Dr. Chia-Chih Wu, National Yang Ming Chiao Tung Üniversitesi Veri Bilimi ve Mühendisliği Enstitüsü için blok zinciri veri analizi üzerine bir konferans verdi.

Asya-Pasifik AML Başkanı Gina Pho, Amber Group’un dünya standartlarında bir araç içi deneyim oluşturmak ve Onfido ile nasıl ortaklık kurduğunu paylaşmak için Crypto Expo Asia 2022’ye katıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl