Uzun zamandır beklenen HBAR açılışı %480 ile yaptı

Satışı bundan bir yıl önce gerçekleşen ve bugün itibari ile borsalarda listelenmeye başlayan HBAR, Bittrex'te ICO fiyatının %480 üzerine çıktı. Kısa sürede düşen token, bazı borsalarda ICO fiyatının da altına geriledi.

hbar coin nedir

Token satışını geçtiğimiz yılın Ağustos ayında gerçekleştiren Hedera Hashgraph projesi, aradan geçen yaklaşık 1 yılın ardından bugün birkaç farklı borsada listelendi.

Geçen seneki token satışında HBAR, 120 milyon dolar hedeflemiş ve 100 milyon dolar toplamıştı. Her bir HBAR, 0.12 dolar karşılığında satılmıştı.

Bugün Upbit, OKEx, Bittrex ve HitBTC’de listelenmeye başlayan token, işlem hacminin yüzde 85’inden fazlasını oluşturan Upbit’te ICO fiyatının %350 üzerine çıktı. HBAR, Güney Kore merkezli bu borsada HBAR/KRW çiftinde 648 wonu (yaklaşık 0.54 dolar) gördü.

Öte yandan rekor fiyat, Bittrex’te gerçekleşti. ABD merkezli borsada HBAR, HBAR/BTC çiftinde 0.70 dolara kadar çıktı. Bu, ICO fiyatına göre %485’lik bir kâr demek.

İlginç olan HBAR’ın farklı borsalarda farklı fiyatlanmasıydı. Token’ın fiyatı OKEx’te ise en fazla %66’ya çıktı (HBAR/USDT).

Değeri hızla düştü

ICO yatırımcılarına bir borsada %480, diğerinde %350 ve bir başkasında %66’ya kadar kâr sağlayan HBAR’ın fiyatı, listelenir listelenmez hızla düştü. Son verilere göre token’ın bu üç borsadaki fiyatları şöyle:

  • Upbit – 0.17 (ICO fiyatının %41 üstü)
  • Bittrex – 0.09 (ICO fiyatının %25 altı)
  • OKEx – 0.075 (ICO fiyatının %37.5 altı)
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl