HBAR vakfından 100 milyon dolarlık fon

HBAR vakfı, Hedera ağı üzerindeki sürdürülebilir projeleri desteklemek amacıyla 100 milyon dolarlık fon ayrıldığını açıkladı. İlk hibeyi ise DOVU projesi aldı.

Hedera ekosisteminin gelişimini destekleyen HBAR Vakfı, Hedera ağı üzerindeki sürdürülebilir girişimler için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

“Sürdürülebilir Etki Fonu” olarak adlandırılan fon ile karbon emisyonları, karbon dengeleme ve gideriminin yanı sıra diğer çevresel projelere yatırım yapılması hedefleniyor.

Açıklamada, “Bugün iklim krizini çözmede üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve bu zorlukları Hedera ile ele almak için 100 milyon doların üzerinde fon ayırdığımızı açıklamaktan gurur duyuyoruz.” denildi.

Söz konusu fondan hibe alan ilk proje ise karbon denkleştirme kredisi piyasasında güven problemini ortadan kaldırmayı hedefleyen DOVU oldu. Hibe miktarı açıklanmadı.

100 milyon dolarlık fona karşın Hedera’nın HBAR coin’inin fiyatında önemli bir değişim görülmedi. HBAR, düne göre yüzde 2.54 düşüşle 0.21 dolardan işlem görüyor.

HBAR, 2018’de gerçekleştirilen token satışının ardından 2019 yılının Eylül ayında işlem görmeye başladı. Bugün 4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan HBAR’ın ICO’sunda 100 milyon dolar fon toplanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl