Hedera Hashgraph (HBAR) 5 milyar dolarlık paket açıkladı

Hedera projesinin yönetim konseyi, ekosistemi geliştirmek amacıyla 5 milyar dolar değerinde HBAR’lık bir fon ayırma kararı aldı. Projenin resmi sayfasında açıklanan bilgiye göre, 10.7 milyar adet HBAR token bu fon için ayrılıyor. Toplam arzın %20’sine denk gelen miktar, blok zinciri geliştirilmesi için ciddi önem arz ediyor. 14 Temmuz’da Hedera yönetimi tarafından onaylanan fon, o dönemde 2 milyar dolara denk düşüyordu.

Hedera’nın yönetim konseyi, bugün tarihi ile, 2.5 milyar değerindeki HBAR’ı tahsis etmeye başladı. Aynı zamanda, fonun bir kısmının, Bağımsız HBAR Vakfı içerisinde geliştirme faaliyetlerinde kullanılması planlanıyor. Vakıf, HBAR dağıtımının nasıl gerçekleşeceği ve hangi kuruluşlara dağıtılacağı konusunda söz sahibi olacak. Hedera ağının gelişimine en çok katkı sağlayacak projelere ve geliştiricilere, ekonomik olarak katkı sağlanması bekleniyor. Merkeziyetsiz finans ve NFT alanlarında uygulamalar geliştirilmesi planlanıyor. Ayrıca, oyun endüstrisi başta olmak üzere geleneksel finans dünyası içeren projeler de katılabiliyor.

Hedera Vakfı’nın düzenlediği fonun dağıtım sürecini, Shayne Higdon yönetecek. Higdon’ın açıklamalarına göre, Hedera ağı en çok kullanılan halka açık hesap defterlerinden biri. HBAR Vakfı’nın çalışmalarının adaptasyonu hızlandırıp projenin büyümesine katkı sağlayacağını belirtiyor.

Hedera’nın Yönetim Konseyi’nde, dünyanın dört bir tarafından 23 farklı organizasyon aktif olarak yer alıyor. Bu durum, çeşitliliği artırma ile beraber, Hedara’nın hitap ettiği kitleyi genişletiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl