Hedera Hashgraph (HBAR), borsa listelemeleri ve Hindistan haberiyle rekor kırdı

Hedera Hashgraph platformunun kripto parası olan HBAR, durdurulamaz yükselişine devam ederken, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 0.55 doları da aşan HBAR, ay başından bu yana ise %105'lik değer kazandı. Dünden beri keskinleşen yükseliş ise Hindistan'ın en önemli teknoloji enstitülerinden biri olan Madras'ın Hedera'nın yönetim kuruluna dahil olmasıyla geldi.

Hedera Hashgraph, Hindistan’dan gelen haberlerle iyice değer kazandı. Platformun token’ı olan HBAR, tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı ve 0.56 doları geride bıraktı. Fiyat rallisi, Hindistan Teknoloji Enstitüsü (IIT) Madras’ın dağıtık defter teknolojisi (DLT) alanında AR-GE çalışmalarını yönetmek için Hedera’nın yönetim kuruluna katılmasından sonra geldi.

Dönüşümlü bir sisteme sahip olan yönetim kurulu içinde Chainlink, Boeing, London School of Economics, IBM ve Tata Communication’ın da bulunduğu 39 üyeli bir gruptan oluşuyor. Tüm bu oluşumlar birer doğrulayıcı çalıştırarak, Hedera’nın açık defterini merkeziyetsiz bir şekilde yönetiyorlar.

“Dedikodu protokolü” kullanıyor

Blok zincirlerinin çoğu, hisse kanıtı ya da iş kanıtı konsensüsünü kullanırken, Hedera ise daha fazla işlem yapabilmek için kendisini “Hashgraph” konsensüsünü kullanan tek açık dağıtık defter olarak tanımlıyor. Hashgraph, ağ doğrulayıcıları arasında bilgi alışverişini sağlamak ve işlemler üzerinde fikir birliğine varmak için bir “dedikodu” protokolü kullanıyor. Bu süreç, bir virüsün vücuda yayılma işlevine benzetiliyor.

Az enerji tüketim belgesi aldı

Hedera Hashgraph aynı zamanda University College London’dan (UCL); Algorand, Cardano, Ethereum 2.0, Polkadot ve Tezos arasında en az enerji tüketen protokol belgesi de aldı. Hedera ayrıca, Web3 birlikte çalışabilirliği için de merkeziyetsiz saklama ağı Filecoin ile ortaklık kurdu.

Öte yandan KuCoin ve Crypto.com gibi borsalar da dün HBAR’ı listelediklerini duyurdular. Hedera Hashgraph (HBAR) fiyatı haberin yazıldığı dakikalarda 0.54 dolar, toplam piyasa değeri ise 5 milyar 2000 milyon dolar…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl