Kripto para projesi Helium’un (HNT) şirketinden büyük anlaşma

Blok zinciri tabanlı, merkeziyetsiz ve kablosuz ağ projesi Helium’un arkasındaki şirket olan Nova Labs, ABD’li GSM devi T-Mobile ile 5 yıllık bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Nova Labs, T-Mobile'ın ülke çapındaki 5G ağında kapasite seviyelerini artırmaya yardımcı olacak.

Kripto ve kablosuz hizmetlerin çarpışması an meselesiydi ki Nova Labs, GSM operatörü T-Mobile ile beş yıllık bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Nova Labs yaptığı açıklamada, T-Mobile ile yapılan anlaşma kapsamında abonelerinin ABD çapında 5G kapsama alanına sahip olacağını bildirdi.

Ortaklık, kitle fonlamasıyla oluşan bir 5G ağı olan Helium Mobile’a abone olan herkesin hem Helium’un 5G ağına hem de T-Mobile’ın ABD genelindeki kablosuz ağına erişmesine olanak tanıyacak.

Helium’un kapsama alanı dışında T-Mobile devreye girecek

Nova Labs’in GSM ağlarından sorumlu genel müdürü Boris Renski verdiği röportajda, anlaşma gereğince Nova Labs’in Helium 5G ağının bulunmadığı yerlerde Helium mobil müşterilerine kapsama alanı sağlamak için T-Mobile’ın ülke çapındaki ağını kullanabileceğini söyledi. Renski, Helium’un kapsama alanı dışındaki bölgelerde olan Helium Mobile aboneleri için T-Mobile’a ödeme yapılacağını belirtti.

Renski ayrıca, “Helium Mobile aslında bir hizmet sağlayıcı. Aylık 5 dolar gibi düşük bir fiyata bir veri planı satın alabilir ve ülke çapında hizmet alabilirsiniz. Helium hücresel ağlarının olduğu yerlerde Helium’u kullanabilirsiniz. Ancak Helium’un olmadığı yerlerde T-Mobile şebekesini kullanabiliyorsunuz.” diye konuştu.

Hizmetin 2023 yılının başlarında beta olarak başlatılması planlanıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl