Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hello Pal, Dogecoin madenciliği şirketini satın aldı

Kanada merkezli bir tercüme ve konuşma kılavuzu uygulaması şirketi Hello Pal, madencilik girişim şirketi Crypto Pal’ı satın aldığını açıkladı. Satın alınan şirket Dogecoin ve Litecoin madenciliğiyle ön plâna çıkıyor.

Çeşitli borsalarda listelenen Hello Pal şirketi satın alımla ilgili dün daha detaylı bilgiler verirken, Crypto Pal’ın 1.8 milyon dolar nakit ve 1.5 milyon dolar değerinde hisse karşılığında satın alındığı belirtildi.

Sonuç olarak Hello Pal, madencilik şirketinin yüzde 51’lik hissesine sahip oldu. Hello Pal’ın bir süre sonra kullanıcılara madencilik cihazlarının hepsine ya da bir bölümüne sahip olarak madenciliği yapılan kripto paraları elde etme teklifini sunacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – En büyük Dogecoin cüzdanının sahibine dair yeni analiz

Crypto Pal şirketinin çeşitli yerlerde Dogecoin ve Litecoin madenciliğinde kullanılan yaklaşık 12 bin 500 cihazı bulunuyor.

Şirketten yapılan açıklamada ayrıca Hello Pal’ın, Dogecoin madenciliğine odaklanan borsalarda listelenmiş tek şirket olduğu aktarılırken asıl amacın, sosyal etkileşim, yabancı dil öğrenme ve gezi gibi konularda kullanıcıların ve müşterilerin kripto paralara daha rahat ulaşması olduğu bildirildi.

Hello Pal kurucusu ve CEO’su olan KL Wong konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Dogecoin için artık, ‘Halkların parası’ deniyor. Hızlıca yayılıyor ve uluslararası şekilde benimsenmesi mevcut. Dogecoin entegrasyonuyla beraber kullanıcı tabanımızdan canlı yayın hizmetlerimize kadar birçok kazanım bekliyoruz” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl