Dünyanın en zengin isimlerinden biri, ilk kripto para yatırımını yaptı

6.4 milyar dolarlık devasa serveti ile dünyanın en zengin insanlarından biri olan Henry Kravis, ilk kripto para yatırımını ParaFi'nin kripto para fonuna yaptı.

Ünlü milyarder yatırımcı Henry Kravis, kripto para dünyasına adımını attı.

Bloomberg’de bugün yayınlanan bir habere göre, yönetimi altında yaklaşık 150 milyar dolarlık varlık bulunan yatırım şirketi KKR & Co’nun kurucu ortağı Kravis, ParaFi’nin kripto para fonuna yatırım yaptı.

Kravis, daha önce KKR’de çalışırken buradan ayrılıp San Francisco’da dijital varlık girişimi ParaFi‘yi kuran Ben Forman’ın aktardığı bu yatırım haberiyle ilgili bir yorum yapmadı.

Forman; ParaFi Capital’i Bain Capital Ventures, Dragonfly Capital Partners ve daha pek çok şirket tarafından desteklenen ve Blockchain ekosistemine odaklanan bir yatırım şirketi olarak tanımlıyor.

Özel ve halka açık şirketler hakkında ticari bilgiler veren Crunchbase platformuna göre ParaFi, kripto para borsası Coinbase’e ve Ethereum tabanlı sabit fiyatlı kripto para geliştiricisi MakerDAO’ya yatırım yaptı.

Yine Bloomberg’deki habere göre, Forman KKR’den ayrılmadan önce tahvil yatırımlarının yanı sıra Blockchain ve kripto paralarla ilgili araştırma çalışmalarına da öncülük ediyordu.

Forman, bu konu hakkında şunları söylüyor:

“KKR’de Blockchain yatırımlarını kovalama fikri kafamı kurcalarken, bu iş için en uygun yerin burası olmadığını düşündüm ve KKR’de kripto para peşinde koşmak yerine kripto paraların KKR’sini inşa etmek istedim.”

Tahmini 6.4 milyar dolarlık bir servete sahip olan Kravis, Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde  258. sırada yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl