hidropar hktm bedelsiz

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda %200 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Mevcut durumda 35 milyon TL sermayesi olan Hidropar şirket sermayesini 105 milyon TL’ye yükseltmeye karar verdi.

Hidropar HKTM halka arzı 2022 yılının Ağustos ayında gerçekleşmiş ve şirket borsada işlem görmeye başlamıştı. Halka arz fiyatı 11 Türk Lirası olan şirket borsada kısa sürede hızlı bir yükseliş gerçekleştirmişti. 11 lira ile Ağustos ayında Borsa İstanbul’a merhaba dedikten sonra Kasım ayında 85 lirayı görmüştü. Ancak HKTM hissesi bir daha o seviyeleri göremedi. Hatta beklenenden daha sert bir düşüş yaşayan HKTM payları 42 liraya kadar geriledi.

Bugün gelen bedelsiz sermaye artırımı kararının ardından Hidropar hisseleri tavan yaptı.

Hidropar HKTM ne iş yapar?

Bir mühendislik firması olan Hidropar, mekanik otomasyon ve robotik sistemleri ile hidromekanik sistemler üzerine projeler geliştirmektedir.

Vapur rampası sistemlerinden güverte üzeri helikopter pisti projelerine kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren şirket Türkiye ve dünyadan farklı müşterilere hizmet sunmaktadır.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl