Borsa İstanbul ‘BISTcoin’ adıyla kripto para çıkarıyor

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu (TVF) Başkan Vekili Himmet Karadağ, kripto para birimlerine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Reuters ile önceki gün yaptığı söyleşide Borsa İstanbul’un önümüzdeki dönem planlarını anlatan Karadağ, borsanın kendi kripto para birimini çıkarmak için çalışma yürütüldüğünü açıkladı. Karadağ, kripto para birimlerine ilişkin şunları söyledi: ‘Borsa İstanbul’da işlem görebilir’ “Kripto para birimleri Borsa İstanbul’da işlem görebilir ancak mevcut kripto paralar değil. Mevcut paralarda dayanak varlık olmadığı için manipülasyona açık.” ‘Kendi kripto paramızı çıkarmak için...

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu (TVF) Başkan Vekili Himmet Karadağ, kripto para birimlerine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Reuters ile önceki gün yaptığı söyleşide Borsa İstanbul’un önümüzdeki dönem planlarını anlatan Karadağ, borsanın kendi kripto para birimini çıkarmak için çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

Karadağ, kripto para birimlerine ilişkin şunları söyledi:

‘Borsa İstanbul’da işlem görebilir’

“Kripto para birimleri Borsa İstanbul’da işlem görebilir ancak mevcut kripto paralar değil. Mevcut paralarda dayanak varlık olmadığı için manipülasyona açık.”

‘Kendi kripto paramızı çıkarmak için çalışıyoruz’

“Blockchain teknolojisini kullanacak ve bir dayanak varlığı olan kripto paralar üzerinde çalışıyoruz. Adı BISTcoin olabilir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl