Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hint kripto para borsaları, sıradaki büyük patlamaya hazırlık yapıyor

Geçmiş yıllarda kripto para borsalarına karşı sert yaptırımlar uygulayan hatta bazılarını kapatan Hindistan son dönemde bu konuda yumuşama gösterirken, ülkedeki borsalar ise Bitcoin fiyatındaki ve genel hacimlerdeki düşüşleri sorun etmediklerini belirtiyorlar. Borsalar bu durgunluğu, bir sonraki büyük kripto patlaması öncesi, altyapılarını geliştirme fırsatı olarak gördüklerini belirttiler.

Hindistan’daki kripto para borsaları, son dönemdeki hacim düşüşlerinin çok fazla sorun edilmemesi gerektiğini belirttiler. Business Insider’ın Hindistan baskısında yer alan haberde, borsaların son düşüşleri, bir sonraki ‘büyük patlama’ya hazırlık için, altyapılarını toparlama fırsatı olarak gördükleri belirtildi.

Konuyla ilgili görüşleri sorulan CoinSwitch Kuber CEO’su Ashish Singhal şu ifadeleri kullandı:

“Şu anki ayı piyasası, güvenliği daha da güçlendirmemiz ve varlık sınıfları olarak kripto paralar hakkında daha fazla farkındalık yaratmak için eğitimler vermemiz açısından bize fırsat sunuyor”

Haberde CoinDCX ve WazirX gibi büyük Hindistan borsalarının da CoinSwitch ile aynı fikirde olduğu yazıldı.

Hindistan kripto paralar konusunda kararsız

Bilindiği üzere uzun süre kripto ve dijital varlıklara karşı olumsuz ve sert bir tutum takınan Hindistan son zamanlarda bu anlamda yumuşamaya gitmişti. Ekonomik anlamda da ciddi zorluklar çeken 1 milyar 300 milyonluk nüfusa sahip ülkede koronavirüs pandemisi de ciddi şekilde mali gidişata zarar vermişti.

Hindistan’ın Warren Buffet’ı olarak görülen ve dünyanın en zengin 38. insanı olan Rakesh Jhunjhunwala da geçen sene yaptığı açıklamada Bitcoin’in mutlaka yasaklanması gerektiğini söylemişti. Jhunjhunwala’nın 3.2 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl