Hindistan’ın en zengin yatırımcılarının %10’u kripto para yatırımlarını artıracak

Yakın zamanda gerçekleştirilen bir araştırmayla Hindistan'ın en zengin yatırımcılarının %10'unun gelecek 3 yılda kripto para yatırımlarını artıracakları sonucuna ulaşıldı.

Hindistan’ın en zengin yatırımcıları, ekonomide yavaşlama endişelerinden dolayı kripto paralara ayırdıkları bütçeyi artırmayı düşünüyor.

Quartz tarafından bildirildiğine göre, Hurun Report verileri, Hindistan’ın en zengin bireylerinin yaklaşık yüzde 36’sının gelecek 3 yıl içinde Hindistan ekonomisi hakkında kötümser olduğunu gösteriyor. Bu gerçek, onları gayrimenkul gibi daha güvenli ve alternatif olarak gördükleri varlıklara yönlendiriyor.

Genel olarak riskli varlıklara yatırım yapmama isteğine karşın zenginlerin yüzde 9.6’sı önümüzdeki 3 yılda kripto paralara yaptıkları yatırımların miktarını artıracaklarını söylediler.

Öte yandan araştırmaya katılanların neredeyse yarısı, kripto paralar hakkında fazla bir şey bilmediklerini ifade ettiler. Bu konuda bilgili olanlar arasında en çok Bitcoin tercih ediliyor. Bitcoin’i tercih edenlerin oranı yüzde 29.15’i iken ikinci sırada yüzde 8.74 ile Ether ve üçüncü sırada ise yüzde 6.8 ile XRP geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl