Bitcoin, Hindistan’da yasal bir para birimi olarak kabul edilebilir

Hindistan hükümeti, hükümet portalı olan mygov.in adresi üzerinden vatandaşlarına dijital para birimleri hakkında görüşlerini sordu. Vatandaşlara 31 Mayıs 2017 tarihine kadar süre verildi ve bu tarihe kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki görüşleri istendi. Vatandaşlar büyük ilgi gösterdi, yorumlar olumlu Hükümet, tüketicinin korunmasını sağlamak için Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili olarak hangi önlemlerin alınması veya bu para birimlerinin düzenli olarak geliştirilmesini teşvik etmek için ne gibi önlemlere başvurulması gerektiği çerçevesinde bir dizi soru yöneltti. Hükümetin...

Hindistan hükümeti, hükümet portalı olan mygov.in adresi üzerinden vatandaşlarına dijital para birimleri hakkında görüşlerini sordu. Vatandaşlara 31 Mayıs 2017 tarihine kadar süre verildi ve bu tarihe kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki görüşleri istendi.

Vatandaşlar büyük ilgi gösterdi, yorumlar olumlu

Hükümet, tüketicinin korunmasını sağlamak için Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili olarak hangi önlemlerin alınması veya bu para birimlerinin düzenli olarak geliştirilmesini teşvik etmek için ne gibi önlemlere başvurulması gerektiği çerçevesinde bir dizi soru yöneltti. Hükümetin bu konuya el atması büyük ilgi gördü ve vatandaşlardan da binlerce yanıt geldi.

Önümüzdeki haftalarda ciddi kararlar alınabilir

Hindistan hükümetinin sürpriz bir şekilde böyle bir yola başvurması, kripto para birimleri hakkında önümüzdeki zamanlarda ciddi kararlar alabileceği kanısını doğurdu.

Dünyanın en kalabalık ülkesinde son zamanlarda kripto para birimlerinin yasallığı hakkında bazı tartışmalar yapılıyor.

Bu son gelişmeden birçok pozitif yorum çıkarılabilir. Birincisi hükümet sonunda Bitcoin’e karşı olumlu ya da olumsuz net bir duruşa yöneliyor. İkincisi, konuyla ilgili olarak Hint vatandaşlar tarafından hükümet portalına bırakılan çok sayıda olumlu yorumlar var.

Mesela Deep Sharma isimli bir vatandaş şunları yazdı:

“Bitcoin, ekonomimiz için iyi bir adım oldu. Ekonomiyi canlandıracak ve GSYİH oranını artıracaktır.”

Bir başka Hint vatandaşı Bisnuram Kramsa ise:

“Kriptografi, gelecekteki para birimi… Bu yüzden Bitcoin’i düzenlememiz gerekiyor.”

Gelecekte Bitcoin’in Hindistan’da yasal bir çerçeveye oturtulacağı kesin ancak bunun ne zaman olacağı ve ne şekilde yapılacağını sadece zaman söyleyecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl