Hindistan’dan kripto açıklaması: Üst düzey yetkili konuştu

Kripto kanunları anlamında en sert ülkelerden biri olan Hindistan'da maliye bakanlığına bağlı üst düzey bir yetkili G-20'ye sundukları dosyadan çıkacak sonuçlara göre birkaç ay içinde kriptoya olan bakış açılarını netleştireceklerini söyledi.

Kısa süre önce dünyanın en kalabalık ülkesi konumuna ulaşan ve ciddi şekilde kripto paralara olan ilginin arttığı Hindistan’da resmi bir yetkiliden kripto açıklaması geldi.

Hatırlanacağı üzere G-20’nin düzenlendiği Hindistan, kripto regülasyonları konusunda bir öneri dosyası sunmuştu. Dosyada, kripto paraların küresel çapta reüle edilmesi ve kanunların ülkeden ülkeye değişmemesi gerektiği ifade edilmişti.

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hindistan Ekonomik İşler Departmanı başkanı Ajay Seth, “G-20 ülkelerine verdiğimiz raporun sonuçlarını bekleyeceğiz. Bu sonuca göre birkaç ay içinde Hindistan’ın kripto konusundaki duruşu belli olacaktır” dedi.

Bilindiği üzere Hindistan uzun süredir kripto konusundaki kararsız tavırlarıyla biliiyor. Ülkede bir dönem kripto paraların tamamen yasaklanması düşünmüş ancak daha sonra bu karardan vazgeçmilmişti. Geçen sene de kripto paralar üzerinden elde edilen kazançlar için de yüzde 30’luk vergi kuralı getirilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl