Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hindistan’da bir Bitcoin borsası daha kapandı

Kripto paralara karşı dost canlısı bir ülke olmayan Hindistan'da borsalar art arda kapanıyor. Ülkede kapanma kararı alan son borsa Cryptokart oldu.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, Hindistan merkezli kripto para borsası Cryptokart’ın kurucusu Gaurang Poddar, geçen hafta bir Linkedln paylaşımıyla borsanın kapandığını duyurdu.

Yaptığı paylaşımda çok emek verdikleri bu borsayı kapatmanın oldukça zor bir karar olduğunu belirten Poddar; sonuç olarak bunun güzel bir deneyim olduğunu ve platformuyla gurur duyduğunu söyledi. Ayrıca “Kendi borsasını kurmak isteyen biri varsa, lütfen bana bildirsin.” ifadeleriyle de sektörde kalma niyetini belli etti.

Yine ürün yönetimi konusunda iş fırsatı arayışında olduğunu da belirten Poddar, bu konuda yardımcı olabileceklerin kendisiyle iletişime geçmesini istedi. Poddar, Cryptokart’ı bundan yaklaşık 19 ay önce 2017 yılında kurmuştu.

Hindistan merkezli bir başka kripto para borsası Coinome, Mayıs ayında faaliyetlerini durdurduğunu açıklamış, yine Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Koinex de, Haziran ayında faaliyetlerini sonlandırmıştı. Bu iki borsa da, kapanma gerekçelerini düzenleyici kurumların düşmanca yaklaşımına bağlamışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl