Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hindistan, tüm özel kripto paraları yasaklamayı gündeme aldı

hindistan

Hindistan, özel kripto para birimlerini yasaklamaya hazırlanıyor. Hindistan’ın iki meclisli parlamentosunun alt kanadı olan Lok Sabha’nın resmi internet sitesinde dün yayınlanan bültene göre, Hindistan Parlamentosu, yaklaşan bütçe oturumunda özel kripto paraların yasaklanmasını öngören ve hükümet tarafından hazırlanan bir tasarıyı değerlendirmeye alacak. İktidar partisinin meclisi kontrol etmesi nedeniyle tasarının kabul edilme şansının yüksek olduğu belirtiliyor.

Bununla birlikte tasarı, özel kripto para birimlerini yasaklamayı öngörürken kripto paranın temelini oluşturan teknolojiyi ve kullanımlarını teşvik etmek için belirli istisnalar verecek. Tasarı ayrıca Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkarılacak resmi dijital para için çerçeve sağlayacak.

Hindistan’da bugüne kadar hükümet tarafından kripto paralarla ilgili pek çok yasaklama girişimlerinde bulunuldu. Örneğin 2018’de ülkenin merkez bankası, bankaların kripto para borsaları ve şirketlerine hizmet vermesini yasaklamıştı. Bu karar, geçtiğimiz yıl Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından bozulmuştu.

Konuya ilişkin CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Mumbai merkezli CoinDCX’in CEO’su Sumit Gupta, “Hükümetin herhangi bir karar almadan önce tüm paydaşları kesinlikle dinleyeceğinden eminiz. Diğer sektör paydaşlarıyla konuşuyoruz ve kesinlikle hükümetle daha derin bir diyalog başlatacağız ve birlikte aslında nasıl sağlıklı bir ekosistem yaratabileceğimizi göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl