Hint kripto para borsasına 120 milyon dolarlık yatırım geliyor

hindistan

Hindistan’da hizmet veren kripto para borsası CoinDCX’e 100 ilâ 120 milyon dolarlık yatırım yapılması konusunda son aşamaya gelindiği belirtildi. Yatırım yapacak şirketler arasında Facebook kurucularından olan Eduardo Saverin’in B Capital Group şirketi de bulunuyor.

Hindistan’daki kripto para borsalarından olan CoinDCX’e yapılacak olan bu yatırım kesinleştiği takdirde, borsanın toplam değeri 1 milyar doları da aşmış olacak. Bu da borsayı ülkedeki ilk ‘unicorn’ yapacak. Ayrıca borsaya daha önce yatırım yapmış olan Polychain Capital ve Coinbase Ventures da bu fonlama turunda yine yer alacaklar.

Hızla büyümeye devam ediyor

Borsa bu yıl ayrıca Block.one, DG, Jump Capital, Uncorrelated Ventures, Coinbase Ventures, Polychain Capital, Mehta Ventures ve Alex Pack gibi kişi ve şirketlerden toplam 20 milyon dolarlık yatırım almıştı. CoinDCX’in bu yatırımı almasının ardından fonu, kripto paranın Hindistan’da benimsenmesi, yeni ürünlerin sunulması ve şirketin büyümesine harcayacağı belirtildi.

Regülasyon konuları hala belirsiz

Şirket yöneticilerin ismini vermek istemeyen bir kişi ise, Hindistan’daki tüm regülasyon belirsizliklerine rağmen şirketin büyümeye devam etmek istediğini ve bazı küçük çaptaki borsalrı satın alma politikasını da uygulayacaklarını söyledi.

Ülkede bu anlamdaki tüm belirsizliklere rağmen Hindistan’ın bir başka büyük borsası olan 500 milyon dolar değer biçilen CoinSwitch Kuber de New York merkezli girişim sermayesi şirketi Tiger Global’den 25 milyon dolarlık yatırım almıştı.

25 yaş altı 15 milyon kripto para yatırımcısı…

Hintli girişim sermayesi firması Antler Global’den Nitin Sharma da, Hindistan’daki kripto büyümesinin gözle görülür şekilde geldiğini ve son yapılan araştırmalarda 25 yaş ve altında toplamda 15 milyonluk bir kripto para yatırımcı gurubu bulunduğunu belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl