Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hisselerde çöküş uyarısı yapan milyarder Tahvil Kralı: Bitcoin bir yalan

ABD hisselerinin 18 ay içinde çöküş yaşayacağını iddia eden "Tahvil Kralı", en büyük kripto para Bitcoin'e ise inanmadığını söyledi.

Kişisel servetinin 2.2 milyar dolar olduğu tahmin edilen Amerikalı yatırımcı Jeffrey Gundlach, Real Vision’a verdiği röportajda Bitcoin’e inanmadığını söyledi.

Wall Street’in “Tahvil Kralı” lakabını taktığı milyarder isim, “Bitcoin’e inanmıyorum. Bir yalan olduğunu düşünüyorum. İzlenebilir ve bence anonim değil.” ifadelerini kullandı. Gundlach, Bitcoin’den nefret eden biri olmadığını da ekledi.

Hırslı bir sanat koleksiyoncusu olan Gundlach, dijital bir varlık yerine Mondrian resmi gibi elle tutulur öğeleri tercih ettiğini belirtiyor:

“Arabamın bagajına koyabileceğim şeyleri tercih ederim. Duvardaki Mondrian’ımı aynı değere sahip bir dijital varlığa tercih ederim.”

60 yaşındaki isim, Bitcoin’e şüphe ile yaklaşmasına karşın Ocak ayında lider kripto paranın değerinin doların zayıflığından dolayı 15 bin dolara yükseleceğini öngörmüştü. Bitcoin’in 2020’de 15 bin dolara henüz ulaşamasa da 13 bin dolara yaklaştı.

Hisse senetleri için uyarı

Gundlach, ABD hisse senedi piyasasının önümüzdeki 18 ay içinde önemli bir çöküş yaşayacağını ve sadece büyük teknoloji hisselerinin ayakta kalacağını tahmin ediyor. Borsada para kazanmak için tek şans olarak Apple, Amazon ve son yıllarda piyasayı yönlendiren diğer büyük teknoloji hisselerini gören Gundlach, “18 ay içinde oldukça sert bir kırılım göreceğimizi düşünüyorum. Bir sonraki büyük çöküş geldiğinde ABD bence en kötü performans gösteren piyasa olacak.” diyor. Ünlü yatırımcı, bunun zayıflayan dolar ile daha da şiddetlenmesini bekliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl