HIVE madencilik şirketi rekor kırdı: Günde 9.4 Bitcoin ve 97 Ethereum çıkardılar

Kripto para madenciliği endüstrisinin en büyük şirketlerinden biri olan HIVE Blockchain, yaptığı açıklamayla Ağustos ayı rakamlarını duyurdu ve rekor sayılar elde ettiğini belirtti. Şirket günde 9.4 Bitcoin ve 97 Ethereum'luk üretimiyle 350 bin dolardan fazla günlük kazanç yazdı. Şirket ayrıca Merge güncellemesi öncesinde, GPU cihazların Ethereum madenciliğinden diğer kripto paraların madenciliğine geçiş yapacağını da belirtti.

En büyük madencilik şirketlerinden biri olan ve Nasdaq’ta listelenen HIVE Blockchain Technologies Ltd. şirketi Ağustos ayı rakamlarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada “Ağustos ayı rakamlarımızı size açıklamaktan mutluluk duyuyoruz” denildi ve rakamların ne kadar iyi olduğuna vurgu yapıldı.

3258 Bitcoin ve 5100 Ethereum

Vancouver merkezli şirket şu anda toplamda 3258 Bitcoin ve 5100 Ethereum’a sahip olduğunu açıklarken Ağustos ayında 290 Bitcoin ve 3010 ETH çıkarıldığını duyurdu. Şirket günlük 9.4 Bitcoin (yaklaşık 187 bin 500 dolar) ve 97 Ethereum ((yaklaşık 161 bin 500 dolar) üretildiğini belirtti.

“Megawatt başına Bitcoin’e göre Ethereum’dan 3-4 kat daha fazla gelir elde ettik”

Şirket ayrıca Ethereum ve Bitcoin madenciliğini de kendi üretim ve gelirleri açısından kıyasladı ve “HIVE Ethereum madencilik operasyonları, megawatt başına göre kıyaslandığında Bitcoin madenciliğinden 3-4 kat daha fazla gelir getirdi” denildi.

“Yeşil enerji kullandığımız için bize kimse ödül vermedi!”

Yapılan açıklamada ayrıca şirketin operasyonlarının diğerlerine göre çok daha başarılı olduğu ancak buna rağmen kimsenin bu başarının karşılığını vermediği de belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Sonuç olarak kimse bize, aylık bazda exahash başına en etkin madencilik şirketi olduğumuz için ödül vermedi. Ki bu durum 2022’nin başından bu yana bu şekilde gidiyor. Buna ek olarak yine, halka arz olmuş ilk madencilik şirketi olarak bugüne kadar yeşil enerji kullandığımız için de kimse bzie ödül vermedi”

Ethereum’lar Bitcoin madenciliği için satıldı!

Öte yandan şirket, ciddi şekilde kâr elde ettiğini açıkladığı Ethereum madenciliğinden elde ettiği ETH’leri sattığını ve buradan gelen geliri ise Bitcoin madenciliğini büyütmek için kullandığını belirtti.

Şirket ayrıca Ethereum’daki PoS geçişine de değindi ve Merge güncellemesinin ardından Ethereum madenciliği yapılamayacağı için, GPU cihazlarla madenciliği yapılabilen diğer kripto paralara geçileceğini ve bunun araştırmasının da şimdiden başladığını duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl