Hızlı ödeme ve düşük ücretler sunan Valora’ya 20 milyon dolar yatırım

Akıllı telefonu olan herkesin çok düşük ücretlerle hızlı bir şekilde ödeme ve para göndermesini sağlayan global mobil ödeme ve havale uygulaması Valora, aralarında Andreessen Horowitz ve Polychain Capital gibi önemli girişim sermayesi şirketlerinden, A Serisi fonlama turunda 20 milyon dolar yatırım aldı.

Alınan yatırımın ürün geliştirmeye ve daha fazla insanın kripto paraları rahat bir şekilde kullanmalarını sağlayacak eğitici içerikler oluşturmaya ayrılacağı açıklandı. Celo destekli cüzdan, yatırımın ardından bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladı.

Fonlar, ürün geliştirme ve rahat bir kripto para deneyimi için kullanılacak

Gündelik nakit sorunlarına büyük bir çözüm sunan Valora’nın yeni CEO’su Jackie Bona, Valora’nın fonları ürün geliştirme için kullanacağından ve daha fazla insanın kripto para birimlerini rahat kullanmasını sağlamak için eğitici bir içerik oluşturacağından bahsetti.

Valora gündelik nakit sorunlarını çözüyor

Uluslararası havale yapmak, karmaşık bir işlemdir. Aracılar, para transferlerinde yüzde 7’ye varan işlem ücretleri alıyorlar.

Öte yandan döviz kurlarındaki oynaklık da ekonomik refahın önünde bir engel teşkil ediyor. Döviz kurlarının istikrarsızlığı, finansal istikrarı zorlaştırarak birikim yapmayı riskli hale getiriyor. Bu da kişisel finansmanın bankacılık veya finans kaynaklarına bağlı olmasına yol açıyor.

Valora’da saniyeler içinde para gönderip alın

Valora kullanıcıları, uygulama üzerinden saniyeler içinde para gönderip alabiliyorlar. Valora ile para transferi anında ve sınırlara bağlı olmaksızın gerçekleşiyor. Kullanıcılar, 0.01 dolar gibi düşük bir ücretle SMS göndermek kadar kolay ve hızlı bir şekilde herkese doğrudan dijital para aktarabiliyor.

Güvenilir bir şekilde birikim yapın

Ayrıca Valora, kullanıcıların güvenilir bir şekilde birikim yapabilmelerini sağlıyor. Gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip Valora’da kullanıcılar, cUSD’nin değerinin ABD Doları’nın değerine yakın olacağından emin olabilirler.

Kafa karıştırıcı adımlar olmadan dünyanın her yerine para gönderin

Valora, çok sayıda adımdan oluşan süreci, tek adımda basitleştiriyor. Valora’da doğrudan para gönderimi, bir para biriminin başka bir para birimine çevrilmesini ve üçüncü taraf hizmet ücreti alınmasını gerektirmediği için kullanıcılar, paralarının tam değerlerini korurlar. Böylece uluslararası mallar veya hizmetler için ödeme yaparken paranın toplam miktarını etkileyen kafa karıştırıcı para birimi değişikliklerine ihtiyaç duyulmaz.

Artan küresel büyüme ve kullanım

Valora, 2020 yılının Kasım ayında gerçekleşen beta lansmanından bu yana artan bir küresel büyümeye ve kullanıma şahit oldu. Valora uygulamasını indiren cihaz sayısı 22.000’e, benzersiz cüzdan adresi sayısı 8000’e, haftalık aktif kullanıcı sayısı ise 10.120’ye ulaştı. Ek olarak tüm kullanıcılar arasında Valora’ya yüklenen miktar 275.000 cUSD’yi buldu.

Şimdi deneyimleyin

valoraapp.com adresini ziyaret edin ve Valora ile gündelik dijital para kullanımının küreselleşmesini ilk deneyimleyenlerden biri olun.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl