Kripto kredi şirketi Hodlnaut’a bir darbe daha: Dolandırıcılık soruşturması!

Singapur polisi finansal açıdan zor bir dönemden geçen kripto kredi şirketi Hodlnaut için dolandırıcılık soruşturması başlattı. Bu durum firmanın hukuki ve ekonomik açıdan yeniden yapılanma sürecini iyice zor duruma sokabilir.

Terra LUNA çöküşünden olumsuz etkilenen ve bu sebeple Ağustos ayında platformdan çekim işlemlerini durduran Hodlnaut şirketine Singapur polisi tarafından dolandırıcılık soruşturması başlatıldı.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Hodlnaut yöneticileri şirketin hangi token’lara ne kadar yatırım yaptığı konusunda yanıltıcı bildirimlerde bulunmakla suçlanıyor. Birçok likidite sorunu yaşayan ve iflas mahkemesi koruması da talep eden şirket Terra LUNA krizinden de olumsuz etkilenmiş ve AĞustos ayında çekim işlemlerini durdurmuştu.

Şirketin kısa süre önce iflas eden FTX’te de milyon dolarlık varlıkları olduğu öğrenilmişti. Hodlnaut, Mayıs ayında UST sabit coin’inin çöküşünün ardından mahkemede 193 milyon dolarlık mali açık olduğunu söylemişti.

Hodlnaut gibi Singapur merkezli bir başka kripto bankası şirket Vauld da benzer bir durumun içinde yer alıyor.

Hodlnaut platformdan çekim işlemlerini durdurduktan sonra Singapur Para Otoritesi’ne yaptığı lisans başvurusunu da geri çekmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl