Ortalığı karıştıran iddialara Holochain’den açıklama

Holochain CEO'sunun, sahibi olduğu cinsel kölelik stüdyosunu, Holochain ICO'sundan elde ettiği paralarla kurduğu iddialarına açıklama geldi.

Dün popüler sosyal medya platformu 4chan’da Holochain CEO’su Mary Camacho’nun ABD’nin Kolorado eyaletinin başkenti Denver’de Studio Friction adında bir cinsel kölelik stüdyosu işlettiği ortaya çıkmıştı.

Camacho’ya ait böyle bir işletme olması, kripto para topluluğu arasında tartışma yarattı. Bazıları, stüdyonun oluşturulmasında Holochain’in 20 milyon dolarlık ICO’sundan elde edilen paraların kullanıldığını ileri sürdü.

Bununla birlikte, Decrypt‘in aktardığına göre, Holochain’den iddialara yalanlama geldi. Bir Holochain yetkilisi, Studio Friction’u oluşturmak için ICO’dan elde edilen paralara başvurulduğu iddialarını reddetti.

Daha derin bir incelemede, kitle fonlaması sitesi Indiegogo‘da stüdyoyu inşa etmek için oluşturulan kampanyanın 2017 yılının Eylül ayında başlatıldığı ve aynı yıl 10,085 dolar ile sonlandırıldığı görülüyor. Stüdyo aynı yılın Kasım ayında açılırken Holochain projesi henüz oluşturulmamıştı. Projenin ICO’su ise 2018 yılının Nisan ayında başlatılmıştı. Bu, stüdyonun herhangi bir ICO parası kullanılmadan kurulduğunu gösteriyor.

Stüdyonun Indiegogo’daki kampanya sayfası

Haberler, HOT’un fiyatını etkilemedi. Kripto para, 0.000679 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl