İki şirketten 100 milyon doların üzerinde Bitcoin spot ETF alımı

Dün BNP Paribas'nın, BlackRock Bitcoin spot ETF'inden aldığının ortaya çıkmasının ardından iki önemli şirketin daha bu fonları aldığı görülüyor. Hong Kong'lu Yong Rong ve Ovata şirketleri toplamda 100 milyon doların üzerinde Bitcoin ETF'leri aldılar. İki şirketin kendi merkezlerinin de olduğu Hong Kong yerine ABD'li ETF ihraççılarını tercih etmeleri de dikkat çekiyor.

Geleneksel finans piyasaları da Bitcoin’e ısınmaya başlamış gözüküyor. 2024’ün ilk çeyreğinde Fransa’nın çok uluslu büyük bankası BNP Paribas’nın, BlackRock’ın IBIT ETF’ini aldığının ortaya çıkmasından sonra iki Hong Kong’lu şirketten de benzer adımlar geldi.

Bloomberg’in ETF analistlerinden olan Eric Balchunas’ın verdiği bilgilere göre Hong Kong’lu varlık yönetim şirketi Yong Rong, 38 milyon dolarlık IBIT ETF’i aldı. Bu şirketin yanı sıra Ovata firması da toplamda 74 milyon dolarlık çeşitli Bitcoin spot ETF’lerini portföyüne kattı.

Nvidia, Meta, Tesla ve Bitcoin tutuyor

Balchunas, Yong Rong ile ilgili başka detaylar da verdi ve şirketin tuttuğu başlıca hisseler arasında IBIT’in yanı sıra Tesla, Nvidia ve Meta’nın da olduğunu belirtti. Bu hisseler dışında Yong Rong portföyünde; Palantir, Intel ve Alibaba ile birçok teknoloji hissesi de bulunuyor.

Ovata birçok Bitcoin ETF’i aldı

Bir başka Hong Kong’lu firma Ovata ise 4 Bitcoin spot ETF alımı yapmış gözüküyor. Ovata’nın tuttuğu Fidelity, Grayscale, Bitwise ve BlackRock ETF’lerinin toplam değeri ise 74 milyon dolar civarında…

Bilindiği üzere Hong Kong’da Bitcoin ve Ether spot ETF’leri 30 Nisan günü işlemlere açılmış ancak beklenen ilginin çok altında bir yatırım gelmişti. İki şirketin ise kendi merkezlerinin bulunduğu Hong Kong’u değil, ABD’yi tercih etmesi de gözlerden kaçmıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl