Hong Kong’da Cyberport, 150 kripto ve Web3 firmasını ağırlıyor

Son dönemde olumlu yönde attığı kripto adımlarıyla bilinen Hong Kong'un Cyberport projesi birçok önemli kripto firmasını da çekmeyi başardı.

Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinin kabul edilmesiyle geçen sene dünyaya mesaj veren ve 1 Haziran itibarıyla da yeni kripto regülasyon kurallarını hayata geçiren Hong Kong’un Cyberport projesi Web3 şirketlerini kabul etmeye devam ediyor.

Yapımı 1999 yılına uzanan ve otelden iş kulelerine, AVM’den birçok özel eğlence alanına kadar büyük bir bölgeye hitap eden Cyberport’ta önemli startup ve teknoloji şirketleri de yer alıyor.

Hong Kong’un Geliştirme Bakanı olan Paul Chan Mo-po yaptığı açıklamada Cyberport’un 150’den fazla Web3 firmasına ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Firmalara büyük destek geliyor

Tamamen devletin desteği ve himayesi altında oluşan Cyberport’ta büyük bir kripto para borsasının da olduğunu belirten bakan, 3. nesil internet şirketleri olan Web3 firmalarına ayrılan destek paketinin de bu sene için 6.3 milyon dolar olduğunu söyledi.

Cyberport’un önümüzdeki dönemde, “Dijital Dönüşüm Destek Pilot Programı” kapsamında 64 milyon dolarlık fon alacağını ifade eden bakan, bu fon sayesinde küçük ve orta ölçekli firmalara destek olunacağını belirtti.

Çin engelleri kaldırıyor

Bilindiği üzere Hong Kong finansal açıdan kendi iç yönetimine bağlı olsa da, Çin’e bağlı bir bölge konumunda yer alıyor. Gayri resmi de olsa bir çok adımını Çin gözetiminde yapan Hong Kong, son dönemde kripto paralar konusunda olumlu adımlar atıyor.

Kripto paraların yasak olduğu Çin’in Hong Kong üzerinden bu dünyaya bağlanmak istediği net şekilde görülürken, birçok borsa da burada ofislerini açmaya ve gerekli olan düzenleyici lisansı almaya başladı.

Sırada sabit coin’ler var

Kripto paralar konusunda 1 Haziran itibarıyla yeni regülasyon kurallarını yürürlüğe sokan Hong Kong şimdi de kripto merkezi olma adımının bir parçası olarak sabit coin düzenlemelerini getirmeyi plânlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl