Hong Kong’lu politikacıdan çağrı: Kripto ETF’leri konusunda acele edelim

Bitcoin spot ETF'lerinin ABD'de onaylanması, bu konuda yaklaşık 2 senedir olumlu adımlar atan Hong Kong'u telaşlandırdı. Hong Kong'da yasama meclisi üyesi olan bir politikacı, kendilerinin de kripto merkezi olma yolunda diğer kripto ETF'leri için hızlı adım atmaları gerektiğini söyledi.

Hong Kong’lu bir politikacı, SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini kabul etmesinin ardından sessiz kalmadı. Yasama meclisi üyesi olan Johnny Ng, kripto alanında liderliği almaları için kripto ETF alanına daha çok eğilmeleri ve hızlı hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

“Özellikle Asya’da lider olmamız lazım”

X hesabından konuyla ilgili uzun bir tweet atan Ng, “Bizdeki Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu zaten spot Bitcoin ETF’lerini kabul etmeye hazır olduğunu açıklamıştı. Umarım Hong Kong olarak bu alanda kendimize iyi bir yer edineceğiz. Özellikle Asya bölgesinde uygun politikalar güderek ve ürünler çıkararak lider olmamız lazım” dedi.

“Kripto eğitimini artırmalıyız”

Ng ayrıca eğitimin bu konuda büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti ve, “Bu konuda çocuklarımızın kripto bilgisini artırmalıyız. Eğitime önem vermeliyiz. Bu, dolandırıcılığın önüne geçilmesi açısından da çok önemli. Kripto paralar konusundaki farkındalığın artması, bu alandaki konumumuzu daha da güçlendirecektir” dedi.

Hong Kong özellikle 2022’den bu yana kripto para alanında olumlu adımlar atıyor. 2022’de Bitcoin ve Ether vadeli ETF’lerini onaylayarak çok büyük bir hamle yapan ülke, Çin vatandaşlarının da kripto alım ve satımı yaptığı yer olarak önplana çıkıyor.

Hong Kong için, “Çin’in kriptoya açılan kapısı” yorumları yapılıyor.

Johnny Ng

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl