Hong Kong’tan kripto açıklaması: Sıkı ve güçlü olacak

Son dönemde Çin'in de üstü kapalı verdiği destekle kripto paralar konusunda önemli adımlar atan ve bu anlamda bir merkez olma hedefindeki Hong Kong'ta Para Otoritesi'nin başkanı, güçlü ve sıkı regülasyonların geleceğini açıkladı.

Bitcoin  ve Ethereum ETF’lerinin kabul edildiği, Singapur’la yarış içinde olan ve kısa süre önce bankalara kripto hizmet izni çıkan Hong Kong’ta regülatör kurumun başkanından önemli açıklamalar geldi. Hong Kong Para Otoritesi başkanı olan Eddie Yue Bloomberg’e verdiği bir röportajda, bir ekosistem oluşması için güçlü regülasyonlara ihtiyaç olduğunu belirtti.

“Ekosistem artık oluşuyor”

Hong Kong’ta bir ekosistem oluşması için çalıştıklarını belirten Eddie Yue şunları söyledi:

“Güçlü bir ekosistem oluşması için sıkı ve güçlü regülasyonlar gerekir. Biz bunu yapıyoruz. Buraya çok fazla heyecan getirecek olan bir ekosistem oluşacak. Buna izin vereceğiz. Ama regülasyonlar yumuşak olmayacak”

Bilindiği üzere Hong Kong’ta 1 Haziran’dan itibaren yeni sanal varlık sağlayıcısı kuralları devreye girecek. Bu sayede perakende yatırımcılar da Bitcoin ve Ethereum gibi büyük, hacimli ve güvenilir kripto paraları alıp satabilecekler.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda da, Hong Kong’ta bankalara, kripto para şirketlerine kolaylık sağlanması konusunda da bildirimde bulunulmuştu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl