Hong Kong Maliye Bakanı: Şimdi Web3 yatırımı için en iyi zaman

Son dönemde kripto paralar konusunda attığı olumlu adımlarla bilinen ve bir kripto para merkezi olma hedefindeki Hong Kong'da maliye bakanı Paul Chan, Web3 yatırımları için en iyi zamanda olduğumuzu söyledi. Chan ayrıca düşüşlerden güçlü çıkabilenlerin de ileride büyük şirketler haline gelebileceğini belirtti.

Singapur ile büyük bir rekabet içinde olan ve Bitcoin ile Ethereum ETF’lerini kabul etmesiyle kripto merkezi olma yönünde çok önemli bir adım atan Hong Kong’da, maliye bakanı Paul Chan Web3 yatırımlarının önemine değindi.

Perşembe gününden başlamak üzere iki günlük bir dijital ekonomi zirvesi düzenleyecek olan Hong Kong’taki bu konferansa birçok kripto şirketinin de katılması beklenirken, zirve öncesi maliye bakanından ise çok önemli açıklamalar geldi.

“Balondan sağlam çıkanlar artık inovasyon tarafına bakabilir”

Çin medyasına konuşan bakan Paul Chan, “Web3 ekonomisine yatırım yapma vakti geldi. Buna Hong Kong’un Web3 yatırımları da dahil. Buraya da birçok şirket Web3 yatırımları yapmalı” dedi. Chan ayrıca, kripto paralardaki düşüşleri de “balonun sönmesi” olarak nitelendirdi ve “Balonun sönmesinden sağlam çıkmayı başaranlar, artık işin inovasyon tarafını düşünmeye başlayabilirler” ifadelerini kullandı.

“dot-com balonuna benziyor”

Chan ayrıca şu an kripto para sektöründe yaşanan çöküşlerin 2000’li yılların başındaki dot-com balonunun patlamasına benzediğini belirtti ve şunları söyledi:

“dot-com balonunun patlaması gibi bugün de birçok kripto para şirketi yok oldu. O dönemde adında dot-com olan birçok şirket batmış ama Microsoft ya da Amazon gibi ileriye dönük şirketler daha da güçlenerek krizden çıkmışlardı. O çöküşten sağlam çıkmayı başaranlar, günümüzün devleri haline geldiler. Bugün birçok kişi ve yatırımcı sektöre şüpheyle yaklaşsa da ben en iyi zamanın şimdi olduğunu düşünüyorum”

Hatırlanacağı üzere yine bugün Hong Kong’da önemli bir gelişme yaşanmış ve Bitget borsası, Blokchain Week’te 100 milyon dolarlık Web3 fonunu duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl