Hong Kong’dan SEC’ye üstü kapalı mesaj: Sevmeseniz de gelecek blok zincirinde…

Son dönemde kripto paralar konusunda birçok olumlu adımın atıldığı Hong Kong'da maliye bakanından blok zinciri teknolojisi ve web 3.0 konusunda olumlu açıklamalar geldi. Bakan, "Sevin ya da sevmeyin blok zinciri gelecekte daha da gelişecek ve büyüyecek" dedi.

1 Haziran gününden itibaren kripto paralarda yeni regülasyon kurallarını yürürlüğe sokan ve geçtiğimiz sene de Bitcoin ve Ether ETF’lerini resmen kabul eden Hong Kong’da maliye bakanı konuştu.

Bakan Chan Mo-po yaptığı açıklamada blok zinciri teknolojisi ve Web 3’ü övdü:

“Web 3’ün altında yatan temel teknoloji blok zinciridir. Sevin ya da sevmeyin blok zinciri ve kripto gelecekte büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Blok zinciri teknolojisi sayesinde açık kaynaklı, güvenli ve düşük maliyetli platformlar kurulabiliyor. Biz Hong Kong’da sanal varlıkların düzenli ve korunaklı gelişimini desteklemek için uzun vadede uygun bir düzenleyici sistem getirmeyi plânlıyoruz”

“Ülkeler artık Asya’yı düşünüyor”

Pandeminin ardından dünyada gelişmiş ekonomilerin yüksek enflasyonla karşı karşıya kaldığını ve bu nedenle ülkelerin para sıkılaştırma politikalarına döndüğünü belirten bakan, “Çin anakarası son olarak %4.5’luk büyüme gösterdi. Jeopolitik gerginlikler de artıyor. Birçok ülke artık ABD ve Avrupa yerine yatırımlarını Asya tarafına kaydırarak çeşitlendirmeyi düşünüyor” dedi.

Son olarak Hong Kong merkezli Animoca Brands şirketi de SEC’nin yaptırımlarının sadece ABD bölgesini bağladığını, bu yüzden kendilerinin ABD dışındaki faaliyetlerine olduğu gibi devam edeceklerini açıklamıştı.

ABD’li bankalarla çalışan birçok kripto şirketinin de yönünü Avrupa ve Hong’a çevirdiği belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl