Hong Kong’lu dolar milyarderinden kripto para sektörüne 200 milyon dolar!

Dünyaca ünlü dolar milyarderi ve ailesinin toplamda 20 milyar dolardan fazla varlığı olduğu belirtilen işadamı Adrian Cheng de kripto para yatırımı yapmaya hazırlanıyor. Cheng'in C Ventures adlı yatırım firması kripto paralara yatırım yapmak üzere 200 milyon dolarlık fon toplayacak.

dolar

Hong Kong’lu dolar milyarderi işadamı Adrian Cheng tarafından kurulan C Ventures adlı şirket kripto para endüstrisine yatırımak üzere 200 milyon doalrlık fon toplayacak. ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre C Ventures kripto para fonunun dışında bir de, hisse senetleri ve özel kredi stratejileri için de 300 milyon dolarlık ayrıca bir fon toplayacak.

Düşük fiyatlardan yararlanacak

Haberde Cheng’in hem dijital varlıklar hem de özel şirketlerin değerlerinde yaşanan düşüşleri fırsata çevirmek istediği belirtilirken, C Venturs’ın CEO’su konumundaki Ben Cheng de yaptığı açıklamada “Herkes savunmadayken biz hücum ederiz” dyerek stratejileri hakkında da fikir verdi.

Şimdiden 1 milyar dolar yatırdı

2017 yılında kurulan C Ventures’ın şimdiden dijital varlık sektörüne 1 milyar dolarlık yatırımı olduğu belirtilirken şirket portföyünün içinde Sandbox’un yaratıcısı olan Animoca Brands ile birlikte son dönemde Nike bünyesine geçen RTFKT’ın da olduğu kaydedildi. Cheng’e göre 2022 yılının ilk yarısında şirketin kripto para yatırımları da bir önceki seneye göre %40 artmış durumda…

NFT ve metaverse alanını tercih ediyor

C Ventures şirketi, kripto paraların alt kümeleri içinde ise NFT ve metaverse sektörlerini tercih ediyor gibi görünüyor. Adrian Cheng kısa süre önce Azuki koleksiyonundan 101 NFT satın almıştı. Cheng ayrıca geçen ay Twitter’da “Web3 dünyasında benzersiz bir alan oluşturacağız ve yaratıcılık kültürümüzü hayata geçireceğiz” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl