Hotbit borsası işlemleri durdurdu: Yöneticiler mahkemeye çağrıldı

Küresel çapta en çok bilinen borsalardan biri olan Hotbit, yaptığı duyuruyla para çekme, yatırma ve trade işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. İşlemlerin askıya alınmasının ne zamana kadar süreceğinin belirsiz olduğu belirtilen açıklamada konunun, Hotbit'in eski bir yöneticisinin karıştığı bir dolandırıcılık olayı olduğu aktarıldı.

Hotbit borsası, süresiz şekilde platformdaki işlemleri durdurduğunu açıkladı. Borsa, konunun kendileriyle değil, Nisan ayında şirketten ayrılan bir yöneticinin, soruşturma altında olan bir projeye dahil olmasıyla ilgili olduğunu belirtti.

“Operasyonların durma sebebi fonların dondurulması”

Temmuz ayının sonundan bu yana bazı yöneticilerin kolluk kuvvetleri tarafından mahkemelere çağrıldığı bilgisinin verildiği açıklamada, kendileriyle ilgili bir sorunun olmadığı ve yöneticilerin mahkemelere yardımcı olmak amacıyla sürekli güvenlik güçleriyle iletişim halinde olduğu yazıldı. Resmi yetkililerin soruşturma nedeniyle Hotbit’in bazı fonlarına el koyması sebebiyle borsanın tam anlamıyla hizmet veremediği bu yüzden operasyonların durdurulduğu açıklandı ve şu ifadeler kullanıldı:

“Varlıkların dondurulması kaldırıldığı anda işlemler tekrardan başlayacaktır. Kullanıcılarımızın tüm fonları güvendedir. Soruşturma altında olan eski yöneticimiz dışında kalan hiçbir çalışanımızın bu olayla bir ilgisi ya da dahli bulunmamaktadır. Konuyla ilgili yeni bir gelişme olur olmaz, Hotbit’in resmi kanallarından gerekli açıklamalar yapılacaktır”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl