HSBC’den Asya’daki müşterileri için metaverse fonu

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan İngiliz bankası HSBC, Asya bölgesindeki özel bankacılık müşterileri için metaverse portföyü oluşturduğunu açıkladı. Portföyün adı "İsteğe bağlı metaverse stratejisi" olurken, bankadan yapılan açıklamada "İnternetin bir sonraki önemli alanı metaverse olacak" dedi.

Bir dönem kripto para masası açma plânlarının olmadığını açıklayan ve kripto paralar için “hiçbir şekilde şeffaf değiller” yorumunu yapan ancak daha sonra fikir değiştiren HSBC, şimdi de Asya bölgesindeki müşterileri için metaverse fonu oluşturdu. Portföy ilk etapta çok büyük net varlığa sahip olan müşteriler için açılacak.

5 alana odaklanacak

HSBC’nin bu metaverse portföyü aktif olarak yönetilecek ve 5 alana odaklanacak. Bankanın açıklamasında bu alanların; altyapı, bilgi işlem, sanal teknoloji, deneyimleme-keşif ve insan arayüzü olacağı yazıldı. Portföy bankanın, varlık yönetim departmanı tarafından yönetilecek.

“Metaverse ciddi şekilde büyüyecek”

Banka yaptığı açıklamada ayrıca, “İsteğe bağlı metaverse stratejisi” adlı fonun, önümüzdeki on yılda ciddi şekilde gelişmesi beklenen metaverse ekosistemi ve burada küresel olarak ortaya çıkacak olan büyüme fırsatlarını değerlendirmeyi amaçladığını belirtti. Hatırlanacağı üzere banka Mart ayında da Sandbox’tan arsa almış ve platforma dahil olan ilk küresel banka olmuştu.

Bir başka küresel bankacılık şirketi olan Citi de, yayımladığı son raporunda metaverse’ün 2030 yılına kadar 13 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl