Huobi (HTX) hack saldırısına uğradı: Justin Sun açıkladı

Eski adı Huobi olan HTX borsası hack saldırısna uğradı. 8 milyon dolar değerde 5000 adet Ether çalınırken, detaylı açıklama ise TRON kurucusu olmasının yanı sıra HTX'in danışma kurulunda olan Justin Sun'dan geldi.

Kısa süre önce adını HTX olarak değiştiren Huobi borsası hack’lendi. Hacker borsadan 8 milyon dolar değerde 5000 ETH çalmayı başardı.

Konuyla ilgili açıklama ise Justin Sun tarafından Twitter’dan yapıldı. Sun yaptığı açıklamada çalınan meblağın HTX standartlarında küçük olduğunu ancak tüm sorunların da çözüldüğünü ifade etti:

“HTX 5000 ETH’nin çalınmasına sebep olan bir hack saldırısı yaşadı. Kayıpların yeri tamamen doldurulmuştur. Müşteri varlıkları tamamen güvendedir. Hack saldırısına sebep olan tüm sorunlar düzeltilmiştir. HTX’in elindeki 3 milyar dolarlık varlık düşünüldüğünde 8 milyon dolar göreceli olarak küçük bir rakam… Bu rakam borsanın 2 haftalık gelirine eşit. Trade faaliyetleri sorunsuz şekilde devam ediyor. Platformumuz normal seviyede işlerini sürdürüyor”

Sun ayrıca hacker’la ilgili bazı bilgilerin ellerinde olduğunu ve bir hafta içinde çalınan kripto paralar geri gönderilmezse bu bilgileri kolluk kuvvetleriyle paylaşacaklarını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl