Kripto borsası HTX, 8 milyon doları geri aldı: Hacker’a hem ödül hem iş verildi

Geçtiğimiz haftalarda hack saldırısına uğrayan HTX borsası, çalınan 8 milyon dolar değerde Ether'i geri aldı. Hacker'a da, iade ödülü olarak 250 ETH ve borsada bir de iş verildi.

hack-hacker (1)

HTX (eski adı Huobi) borsası eylül ayında platformdan çalınan 8 milyon dolarlık Ether’in iade edildiğini doğruladı. 4999 Ether (yaklaşık 8.2 milyon dolar) hacker tarafından borsaya geri verildi. Hacker, iade karşılığında hem 250 ETH ödül hem de borsadan iş aldı. Hacker, bundan sonra borsanın güvenlik danışmanlarından biri olacak.

Pazarlık yapıldı

Konuyla ilgili detaylar borsa tarafından paylaşılmasa da, tarafların pazarlık yaptıkları ve sonunda bu şartlarda mutabık kaldıkları görülüyor. Bilindiği gibi hack saldırısına uğrayan platformlar genelde hacker’larla iletişime geçerek, ödül ve teşvikler konusunda pazarlıklar yapıyorlar. Eğer çalınan fon miktarı çok fazla değilse, hacker’lar riske girmiyor ve genelde sunulan şartları kabul ediyorlar.

Justin Sun: Doğru olanı yaptı

Genelde ödül miktarı ise %5 ile %10 arasında değişiklik gösteriyor. Haberi ise hack saldırısı günü olduğu gibi yine Justin Sun verdi. HTX’in danışma kurulunda bulunan Sun, “Hacker verdiği sözü tuttu ve fonları iade etti. O doğru olanı yaptı. Bize yardımcı olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Sun ayrıca müşteri fonlarının korunmasının kolay bir iş olmadığını ve bu nedenle hacker’la güvenlik konusunda anlaşma sağladıklarını dile getirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl